Cím kép

Segítő gondolatok a gyermekneveléshez

Tanulási környezet – Mátraházin...

Egyre gyakrabban halljuk, használjuk az óvodai neveléssel kapcsolatban a tanulási környezet kifejezést. De mit is takar valójában? A tanulási környezet szókapcsolatról elsőként a fizikai környezet – az ismeretszerző tevékenységek, a tanulás körülményeinek, feltételeinek,...

Digitális nevelés a családban –...

Kedves Szülők! A gyors digitális technológiai fejlődés teret nyert és mára már elkerülhetetlenül jelen van mindennapi életünkben és megjelent az óvodai nevelés során is. Kiadványunk központi témája a családi digitális nevelés. A digitális kultúra beépülése a nevelésbe a...

Gondolatok az autizmusról Weibli Móni...
Hírek kép

„Soha ne ítélj meg egy másik embert, míg egy mérföldet nem jártál a cipőjében!” (Forrest Gump) avagy a szülő-szakember, szakember-szakember, szülő-szülő kapcsolat fontossága az autizmussal élő gyermekek inklúziójának útján Az autizmus egyfajta láthatatlan sérülés, hiszen...