Családbarát intézkedések

• Intézményeink bejárata akadálymentes, babakocsival megközelíthető
  • Rendelkezésre áll parkolóhely vagy parkoló sáv a reggeli érkezés és délutáni távozáshoz.
  • A XIII. Kerületi Önkormányzat döntése értelmében a XIII. kerületi állandó lakcímmel rendelkező szülők, akiknek a gyermeke a kerület várakozási övezet területén működő bölcsődébe, óvodába vagy általános iskolába jár, Gyermekszállítási parkolási kedvezményt vehetnek igénybe.
  • Az épületen belül akadálymentesen megoldható a közlekedés gyerekkocsival.
  • Baleset, rosszullét esetén mindenki számára jól látható információ van kihelyezve az
    egészségügyi ellátásról (orvosi/gyerekorvosi ügyelet és gyógyszertár: cím, telefonszám,
    nyitva tartás, szolgáltató helytől való távolság, web infó).Lehetőség van az intézményi telefonon hozzátartozó értesítésére.
  • Külön fenntartott mosdó áll rendelkezésre a látogató gyermekek és felnőttek számára, amely wc szűkítőt és fellépőt is biztosít.
  • Kijelölt pelenkázó és szoptatásra lehetőséget nyújtó helyiség áll rendelkezésre igény esetén.
  • Intézményeink  kialakítása a gyermekek számára maximális biztonságot nyújt. (a gyermekek közlekedését, tájékozódását segítő orientációs piktogramok, jelek, kapaszkodók,korlátok,rámpák, biztonságos önműködő ajtók, megfelelően elzárt
    veszélyzónák, ablakok – teraszok ki/leesés ellen védve vannak)
    A konnektorok a gyermekek számára biztonságosak a közösségi terekben.
  • A panaszok, észrevételek több információs csatornán is közvetlenül megtehetőek, melyet a panaszkezelési szabályzat előírása szerint működtetünk.
  • Minden évben több alkalommal végzünk szülői elégedettség mérést (beszoktatás, nyári élet).
  • A beérkezett eredmények és észrevételek alapján intézkedési tervet készítünk, mely az éves munkatervben megjelenik.
  • A gyermekek egészségét elősegítő  szolgáltatások helybeni kialakítása megtörtént:mozgásfejlesztés, sószoba, ingyenes mindennapos gyümölcs és zöldségfogyasztás.
  • Kölcsönözhető gyermekjátékok.
  • Igény esetén váltóruha biztosítása.
  • A szülőknek szóló rendezvények időpontjainak meghatározásakor figyelembe vesszük a szülők általános munkaidejét, szükség esetén gyermekfelügyeletet biztosítunk.
  • Szülői értekezlet és a fogadóóra ideje alatt biztosított a gyermekek felügyelete/tartózkodása.
  • Szülői értekezlet, ünnepségek korosztályonként különböző időpontokban vannak, biztosítva ezáltal, hogy a többgyermekes szülők minden eseményen részt tudjanak venni.
  • Az intézmény a gyermekétkeztetést szerződéses partnerrel látja el. A szerződésben
    foglaltak szerint biztosítja az ételintolerancia/diéta figyelembevételét (pl. tej, tojás, szója
    és búza), az egyedi betegségeket az ételintolerancián felül (pl. cukorbetegség), a szülők
    számára a gyermekétel rendelését és elvitelét (külön igénylő nyilatkozat benyújtása
    alapján), és a család világnézetét (pl. vallási okok).