Gyermekszállítási kedvezmény

1. 1. az(ok) a XIII. kerületi állandó lakcímmel rendelkező szülő(k) igényelheti(k), aki(k)nek a gyermeke a kerület várakozási övezet területén működő bölcsődébe, óvodába vagy általános iskolába jár,
    2. a kedvezmény 12.00 óra és az üzemidő vége között fél óra időtartamban biztosít ingyenes várakozást az oktatási, nevelési intézmény közelében,
    3. aláírt, kitöltött igénylőlap,
    4. intézménylátogatási igazolás,
    5. érvényes forgalmi engedély,
    6. az igénylők (szülő és gyermek) lakcímkártyájának másolata, amelyből megállapítható a gyermek és szülő közös háztartásban él (állandó bejelentett címen),
    7.
    a) 2.000 Ft ügyviteli díj megfizetése,
    b) Az elektronikusan igényelt hozzájárulások ügyviteli díja 1.000 Ft, amennyiben az igénylés és a kiadás is elektronikusan történik (az ügyfél ajánlott postai küldeményben kapja meg a parkolótárcsát).
    FIGYELEM! A befizetett költségtérítés elutasítás esetén nem jár vissza!
    8. nem lehet a gépkocsin korábbi parkolási- és pótdíjtartozás sem.A kedvezményt azok az állandó lakcímmel gépjárművel rendelkező szülők igényelhetik, akik az egyik parkolási zónából a másik parkolási zónába hordják bölcsődébe, óvodába, általános iskolába gyermekeiket.
A Gyermekszállítási parkolási kedvezmény augusztus végétől igényelhető a Lehel Csarnokban működő Központi Ügyfélszolgálati Irodában személyesen, vagy elektronikusan honlapunk “Ügyfélablak” felületén.

A kedvezmény 12.00 óra és a napi üzemidő vége között fél óra időtartamban biztosít ingyenes várakozást az oktatási, nevelési intézmény közelében.

A gyermekszállítási parkolási kedvezményhez az alábbi dokumentumok, feltételek szükségesek:
– aláírt, kitöltött igénylőlap (lásd csatolt fájl),
– intézménylátogatási igazolás,
– az igénylők (szülő és gyermek) lakcímkártyájának másolata, amelyből megállapítható, hogy a gyermek és szülő közös háztartásban él,
– érvényes forgalmi engedély,
2.000 Ft ügyviteli díj megfizetése, (az elektronikusan igényelt hozzájárulások ügyviteli díja 1.000 Ft, amennyiben az igénylés és a kiadás is elektronikusan történik, azaz ügyfél ajánlott postai küldeményben kapja meg a parkolótárcsát),
– nem lehet a gépkocsin korábbi parkolási- és pótdíjtartozás sem.