HÍREK - Családbarát hely tanúsító védjegy 2022

Intézményünk mind a 18 tagóvodája elnyerte a Családbarát hely tanúsító védjegyet, mint szolgáltatóhely.
A Családbarát Hely olyan szervezet, mely a munkáltató és a munkavállaló, valamint a szolgáltató és a szolgáltatást igénybe vevő szempontjainak kölcsönös figyelembevételével támogatja a családon belüli szerepek betöltését. Figyelembe veszi a családok élethelyzetének változásait, csökkentve ezzel a szervezet elvárásainak és a családi környezet igényeinek összeütközéseiből fakadó konfliktusokat.
Családbarát Szolgáltató Hely esetében a szolgáltató figyelembe veszi a szolgáltatást igénybe vevő ügyfelek családi körülményeit, családjuk igényeit is, az általa nyújtott szolgáltatásokhoz igazodva (pl. etetőszék, gyermekmenü, gyermekkocsi tároló, akadálymentes közlekedés gyermekkocsi számára).
A következő linken megtalálják, hogy mely családbarát intézkedések megvalósulása támasztotta alá a védjegy megszerzését óvodáinkban: https://ovoda.bp13.hu/szuloknek/csaladbarat-intezkedesek/