HÍREK - Elkezdődött a Gyöngyszem Tagóvoda felújítása

Az ország első SMART óvodája épül meg a Gyöngyösi sétányon

A teljes felújítás, bővítés során az ország első SMART óvodáját tervezzük megvalósítani. Az adatvédelmi szabályokra is figyelemmel az alábbi smart elemeket alakítjuk ki a felújítás során:
▶a családokkal történő kapcsolattartás folyamatában az intelligens megoldások kialakítása;
▶az épületre vonatkozó monitorozó és optimalizáló rendszerek (komplex épületfelügyeleti rendszer) beépítése, amely az épületben üzemelő rendszerek összehangolt, egységes vezérlését látja el;
▶a kamerarendszerek kialakítása állandó beépített helyen a tornaszobában és a tankonyhában, mobil (hordozható) kialakítással, eseti használattal a csoportszobákban;
▶a pedagógiai program keretében megvalósulhat többek között az óvoda játszó és foglalkoztató eszközeinek okos eszközökkel való felszerelése.
Különösen fontos, hogy az épület tervezésének alapvető szempontja volt a korszerűsítés utáni energiatakarékos, távfelügyelet használatával való üzemeltethetőség. Az épületet hőszükségletét elsősorban a tetőre telepített levegő-víz hőszivattyúval tervezzük biztosítani.