CSOPORTOK - Teknős

Tapasztó Ágnes
Dajka: Pető Mónika
Pedagógiai asszisztens: Jánni Ferencné, Brigi néni

A Teknős csoport homogén nagycsoport. Csoportunkba 24 kisgyermek jár, ebből 9 fiú és 15 lány.

Csoportszobánk világos, esztétikus és családias hangulatú.

A csoportunkban megfelelő feltételeket biztosítunk a szabad játékra. Minden lehetőséget megragadunk, hogy a szabadban tartózkodjunk. Kihasználjuk az óvoda udvarát, annak összes játékát.

A gyermekek készségeit, kézügyességét sokféle tevékenységgel fejlesztjük. Mindennapjainkban helyet kap a mozgás mellett a mese-vers, a művészeti nevelés (barkácsolás, rajzolás, festés, ének-zene, zenehallgatás), a környezetünk megismerése és matematikai tapasztalatok szerzése.

Pedagógiai munkánkat a következetesség, a tudatosság, az innováció és az élményközpontúság határozza meg. Fontosnak tartjuk, hogy megismerjük a gyermek személyiségét, és egyéni képességeit figyelembe véve fejlesszük őket.

A játékba integrált tanulás során, a komplexitást figyelembe véve szinte észrevétlenül fejlesztjük a gyermekeket

Kiemelt feladatunk, hogy az inkluzív, szemléletmóddal összhangban nagy hangsúlyt fektessünk a kooperációra,, a differenciált nevelésre, fejlesztésre, a gyermekek egyéniségének a megismerésére, valamint az egyéni képességeik kibontakoztatásra.

Fontosnak tartjuk, hogy megkönnyítsük a gyermekek számára az óvodai életbe való beilleszkedést, megszerettessük velük az óvodát, és a csoportból igazi közösséget varázsoljunk.

Törekszünk arra, hogy gyermekeink minden téren fokozatosan egyre önállóbbakká váljanak, ehhez minden feltételt és segítséget biztosítunk.
Szeretnénk, hogy sok-sok felejthetetlen élménnyel legyenek gazdagabbak és pozitív szemléletű, a világra nyitott személyekké váljanak.

Hagyományainkhoz hűen visszatérő programokkal kedveskedünk, Ilyen a Márton nap, Mikulás, Karácsony, Farsang, Anyák napja, Föld napja, Víz Világnapja, Húsvét, Gyermekhét, Egészség-hét, ballagás, évzáró ünnepség, születésnap stb. Lehetőség szerint év közben is többször kimozdulunk a négy fal közül ez által sok tapasztalatot szereznek a közvetlen óvoda és lakókörnyezetükről.
A sikeres együtt nevelés érdekében számítunk a szülők segítségére és támogatására. Mindent elkövetünk annak érdekében, hogy csoportunkban a gyermekek és a felnőttek kapcsolata is a kölcsönös bizalomra épüljön. A gyermekre, mint önálló személyiség tekintünk.