Delfin

Vigh-Megyeri Csilla
Vinczellérné Havasi Katalin
Dajka: Dósa-Kiss Anikó

„Két ember között a legrövidebb út egy mosoly”

Középső csoport
23 gyermek: 11 fiú, 12 lány

Úgy gondoljuk, hogy a kialakult jó hangulat, derűs légkör hozzájárul ahhoz, hogy a gyerekek szeretnek csoportunkba járni, bíznak bennünk és ragaszkodnak hozzánk.
A rendszeres beszélgetés, közös játék és ezen keresztül az élmény, tisztelet, szeretet biztosítja, hogy csoportunk jó közösségé formálódjon.
Csoportszobánkban a legkülönfélébb játékok megtalálhatók, melyekből minden kisgyerek kiválaszthatja a neki tetszőt.

Fontosnak tartjuk a gyerekek sokoldalú és harmonikus fejlesztését, nevelőmunkánk elsősorban érzelmi alapokon nyugszik.

Napközben játszunk, beszélgetünk, rajzolunk, festünk, mesélünk, gyurmázunk.

Egész nap folyamán különféle tevékenységek közben, észrevétlen sajátítjuk el az együttélés szabályait, a közösségi élet szokásait. Így az óvodai élet elteltével, reméljük, felkészülten engedjük gyermekeinket iskolába, ahol sikeresen megállják a helyüket.

Hagyományaink, ünnepeink:

Állatok világnapja: Állatos könyveket nézegetünk, beszélgetünk az állatokról, kedvenc állatokból kiállítást rendezünk a csoportba.

Márton-nap: Óvodánkban szeretettel várjuk a szülőket délután egy kis közös barkácsolásra, zsíros kenyérre, teára, lámpás felvonulásra.

Mikulás: Óvodánkba minden évben ellátogat a Mikulás, hogy megajándékozza a gyerekeket, mi pedig verssel és dallal köszöntjük.

Luca napi vásár: hagyományos adventi vásárunkon, a Szülői Munkaközösség közreműködésével büfével, karácsonyi ajándéktárgyak vásárával várjuk az érdeklődő szülőket és gyermekeket. A vásáron befolyt összeg óvodánk alapítványának a számlájára kerül.

Karácsony: Délután kis műsorral és közös játékkal várjuk a szülőket.

Farsang: Ezen a napon színes jelmezekbe bújva, hangos mulatozással kergetjük el a telet.

Március 15.: Közösen zászlót vagy kokárdát készítünk a gyerekekkel.

Víz világnapja: Kiemelten foglalkozunk a víz szerepével az élővilágban.

Húsvét: A néphagyományok szerint húsvéti tojásokat festünk. A nyuszi elrejtett ajándékait vidám tojáskeresés keretein belül kutatjuk fel a gyerekekkel.

Föld napja: Színes, gyönyörű virágokat ültetünk ládákba, melyek a csoportszoba ablakait díszíti, és az udvaron lévő kiskertünkbe.

Anyák napja, évzáró: május közepén kis műsorra köszöntjük az édesanyákat, és vidám műsor keretében zárjuk le az évet.

Gyerekhét: Ezen a héten érdekes és izgalmas dolgok történnek: az egyik nap kirándulunk a szülőkkel együtt, másik nap az óvoda udvarán a szintén a szülőkkel közösen játszunk, eszünk-iszunk, bulizunk.

Gyermekrajz kiállítás: az egész év munkáit kiállítjuk az óvoda folyosóján.

A csoportszobánk mindig az évszak, és az ünnepek hangulatát tükrözi.