CSOPORTOK - Süni

Nagycsoport

A csoportban dolgozó óvodapedagógusok:
Horváth Edina – Müller Anna

Dajka néni:
Nagyné Gulyás Rebeka

Pedagógiai asszisztens:
Farkas Istvánné (Marcsi néni)

Újra együtt a Süni csapat. A nyár folyamán sokat nőttünk és okosodtunk. Két kislány másik óvodába ment, 6-an pedig csatlakoztak a csoporthoz, így 24-en lettünk, 11 lány és 13 fiú. Ismerkedünk; régiek az újakkal, újak a régiekkel, új barátságok szövődnek és jól érezzük magunkat együtt.

Már nagyok vagyunk és önállóbbak. Egyre jobban igyekszünk odafigyelni a társunkra, és a másikért végzett munka örömet szerez számunkra. A mozgásunk is sokat fejlődött és szívesen játszunk együtt dalos-, mozgásos-, társas- és szerepjátékokat. Már nem idegen tőlünk a rajzolás, festés, az éneklés és a dramatizálás sem.

Hogy miért szeretünk ide járni? Mert itt jókat játszhatunk, együtt lehetünk, barátokra lelhetünk, sok-sok mesét hallhatunk, zenére táncolhatunk, játékosan tornázhatunk, szabadon is alkothatunk és sokat lehetünk a friss levegőn, hiszen

„akkor jó a világ, ha jó benne gyereknek lenni!” (Véghelyi Balázs)

Őszi süni vagyok, az avarban járok,
élelmet keresek, – mikor, mit találok.
Apró gyümölcsöket, néha egy-egy almát,
ezzel építem fel raktáram tartalmát.
Készülök a télre, mikor nem lesz semmi,
akkor is legyen majd a süninek enni.
Visszavonulok majd, nagyon sokat alszom,
a lélegzetemtől mozog csak a bajszom.
Mikor felébredek pici pocim éhes,
gyümölccsel megtömni akkor esedékes…