Pedagógiai célú eszközfejlesztés

Zöld óvodával, fenntarthatóságra neveléssel összefüggő eszközfejlesztések

Kiskertek kialakítása
A Zöld Óvoda programunk részeként a gyermekek ismereteket szereznek a növényekről, a termesztésről, a természetről való gondoskodás szemléletéről. Gyakorlati, tapasztalati úton sajátítják el a környezettudatos magatartás elemeit.

Mozgásfejlesztő célú eszközök

2019 – Sportudvar, focipálya kialakítása illetve felújítása.
Újabb mozgásteret jelent a gyermekek sportolására, nagymozgások gyakorlására.

2020 – Játszóudvaron elhelyezett mozgásfejlesztő eszközök segítségével a gyermekek mozgásigényét széleskörűen kielégítjük, a sokféle mozgásforma gyakorlásával támogatjuk az idegrendszeri folyamataik érését és azok stabilizálódását.

2020 – Tornatermi mászófal kalandpark elemekkel.
A speciális tornatermi mozgásfejlesztő eszközök hangsúlyosan segítik a gyermekek egyensúlyérzékének, szem-kéz-láb koordinációjának, a koncentrációképességnek a fejlődését és az izmok erősödését.

INNOVÁCÓ

2020 – Papírszínház
A pedagógusok igazi színházi élménnyé tudják változtatni a mesemondást a Papírszínház-mesékkel.

2020 – Mezítlábas ösvény
Preventív funkciót tölt be a gerinc bántalmak megelőzése érdekében, serkenti a keringést, fejleszti a taktilis érzékelést, mely hatékonyabb tanulási folyamatokat indít el az idegrendszerben.

BOSU labda mozgásfejlesztő eszköz
Fejleszti a gyerekek állóképességét, ügyességét, koordinációs és egyensúlyozó képességét. Instabilitásának köszönhetően a koncentrálási képességet is nagyban elősegíti.

Pedagógiai célú egyéb eszközfejlesztések

Okoskocka fejlesztő játékcsalád
Komplex eszközrendszer a gyermekek mentális képességeinek maximális kibontakoztatásához.

Plukkido
Együttműködést, játékos és pozitív gyermeknevelést segítő motivációs táblajátékok.

2019 – Hangerő jelzőlámpa
A csoportban mért hangerőhöz tartozó jelzéssel a helyes hangerőhöz való alkalmazkodás elősegítésére.

Digitális eszközfejlesztés

2019 – DIOO digitális óvodai oktató program
A képességfejlesztés, valamint tehetséggondozás során használt digitális eszköz.

2020 – Smart Interaktív Tábla

2020 – BEE-BOT robotok az algoritmikus gondolkodás fejlesztéséért.

Ovipanel, online jelentkező felület az óvodai jelentkezéshez.

Pedagógiai célok megvalósításához rendelt helyiségek kialakítása

2017 – Sószoba
A sós levegő belélegzése erősíti a gyermekek immunrendszerét, serkenti a légzőszervek aktivitását és a hörgők öntisztulását. Képes csökkenteni a közösségekben terjedő fertőzéses megbetegedések kialakulását. Néhány sószobában fényterápiás megoldással használjuk.