Pedagógiai célú eszközfejlesztés

Mozgásfejlesztő célú eszközök

• Játszóudvaron elhelyezett mozgásfejlesztő eszközök segítségével a gyermekek mozgásigényét széleskörűen kielégítjük, a sokféle mozgásforma gyakorlásával támogatjuk az idegrendszeri folyamataik érését és azok stabilizálódását. Ilyenek például az udvari fészekhinta, a süllyesztett trambulin, vagy a kötélháló mászóka.

• Bosu labda mozgásfejlesztő eszköz

Fejleszti a gyerekek állóképességét, ügyességét, koordinációs és egyensúlyozó képességét. Instabilitásának köszönhetően a koncentrálási képességet is nagyban elősegíti.

Pedagógiai célú egyéb eszközfejlesztések

• Okoskocka fejlesztő játékcsalád

Komplex eszközrendszer a gyermekek mentális képességeinek maximális kibontakoztatásához.

• Plukkido

Együttműködést, játékos és pozitív gyermeknevelést segítő motivációs táblajátékok.

• Hangerő jelzőlámpa

A csoportban mért hangerőhöz tartozó jelzéssel a helyes hangerőhöz való alkalmazkodás elősegítésére.

• Papírszínház

A pedagógusok igazi színházi élménnyé tudják változtatni a mesemondást a Papírszínház-mesékkel.

Digitális eszközfejlesztés

• DIOO digitális óvodai oktató program

A képességfejlesztés, valamint tehetséggondozás során használt digitális eszköz.

• BEE-BOT robotok az algoritmikus gondolkodás fejlesztéséért.

Informatikai fejlesztés

• Elektronikus csoportnapló a pedagógiai dokumentáció digitális vezetéséhez.

Pedagógusok szakmai továbbképzése

Családokkal való együttműködést érintő innovációk

• A gyermeki fejlődést nyomon követő eredmények írásbeli visszajelzése a szülők részére.
  • Egyesített Óvoda és tagóvodai honlapok
  • Gyümölcsprogram bevezetése
  • Differenciált beszoktatás szülői tájékoztatójának elkészítése.
  • Szülőkkel való online kapcsolattartás, visszajelzés bevezetése (Google űrlap).