Óvodánkról

A Varázsliget Tagóvoda az Árpád híd közelében, a Karikás Frigyes utcában található. Csendes, kevésbé forgalmas helyen, épülő új házakkal körülvéve.

Intézményünk célja, hogy a hozzánk járó gyermekek érzelmileg, szociálisan biztonságos légkörben nevelkedjenek. Az óvodai mindennapok során olyan élményekhez jussanak, amelyek segítik egyéni képességeik kibontakozását és fejlődését. Ezáltal tájékozott, önálló, megfelelő önbizalommal és önértékeléssel rendelkező emberekké váljanak.

Nevelőtestületünk a „Boldog Óvoda” címének büszke tulajdonosaként, a gyermekek egyéni szükségleteit és képességeit tartja mindenek előtt legfontosabbnak az óvodai tevékenységek, a mindennapok szervezése során.

“Zöld Óvoda”-ként kiemelt hangsúlyt fektetünk gyermekeink nevelésében a környezettudatos szemlélet formálására.  A környezeti nevelés tevékenységeibe beépítjük a természet értékeinek megismerését; óvásuk, megőrzésük lehetőségeit.

Intézményünk a “Biztonságos Óvoda” programhoz csatlakozva a gyermekeket érintő legfontosabb közlekedésbiztonsági ismeretek átadását is feladatának tekinti.

Integráló intézményként a hozzánk járó gyermekek együtt játszanak, együtt élik meg az óvodai élet mindennapjait átlagostól eltérő fejlődésű társaikkal. Így már ebben az életkorban megtanulhatják az elfogadást, az empátiát, az egyének közötti különbségek tiszteletét, egymás segítésének fontosságát.

Óvodánkban jól képzett, inkluzív szemléletű, lelkes, türelmes szakemberek várják a hozzánk érkező gyermekeket. Az egyéni fejlődésmenetű gyermekek integrációját gyógypedagógus segíti.

Az Önkormányzat által finanszírozott, minden évben térítés mentesen biztosított a játékos vízhez szoktatás és a labdás torna nagycsoportos gyermekeink számára. Önköltséges délutáni foglalkozásokon középsős korosztálytól lehet részt venni: TSMT terápia, játékos angol, foci, karate, Ovirocky.

Közös ünnepeink, melyeket pedagógusaink minden nevelési évben megszerveznek:

Állatok világnapja
Mobilitás hete/Autómentes nap – Bringás reggelivel

Állatok világnapja/Állatkerti örökbefogadással

Tök utca
Márton – napi felvonulás lámpásokkal
Mikulás
Adventi – készülődés

Luca napi vásár
Farsangi hét

Energia takarékossági világnap
Húsvéti készülődés
Víz világnapja
Föld napja/ Környezetvédelmi hét

Föld órája
Anyák napja
Gyermeknap

Apák napja
Madarak és Fák napja
Évzáró/ Búcsúzó

Csoportjainkban saját kis ünnepség keretében köszöntenek minden születésnapos kisgyermeket.