Cím kép

CSOPORTOK - Zöld-lila/ Magyar-angol

 

Óvónők: Szajcz Lilla – Fábián Viktória

Dajka: Rabi Boglárka

A magyar- angol kétnyelvű óvodai csoportjainkban a délelőtti mindennapos tevékenységek, valamint az irányított foglalkozások is két nyelvű környezetben valósulnak meg.

A BGC Angol Óvodai Programban alkalmazott „egy személy – egy nyelv” oktatási modell lehetőséget biztosít arra, hogy az óvodai foglalkozások a Magyar Óvodai Nevelés Országos Alapprogramjára épülve, két nyelven folyjanak.

Minden kétnyelvű óvodai csoportban egy angol anyanyelvű lektort dolgozik a magyar óvodapedagógusok mellett. A BGC lektor minden nap reggel 8:00 és 13:00 óra között kizárólag angol nyelven kommunikál a gyermekekkel a magyar óvodapedagógusok jelenlétében és szakmai irányítása mellett.

Az angol anyanyelvű lektor délelőtti tevékenységei:

-BEKAPCSOLÓDIK A GYERMEKEK JÁTÉKÁBA ezzel kiaknázva az egyéni és kiscsoportos nyelvi fejlesztés játékos lehetőségeit.

-RÉSZT VESZ A GONDOZÁSI TEVÉKENYSÉGEKBEN (étkezés, tisztálkodás, öltözködés), mely alkalmat teremt a napi élethez kapcsolódó szavak, kifejezések spontán beépülésére.

-A MAGYAR PEDAGÓGUSSAL ÖSSZHANGBAN KÖZVETÍTI A TÉMAKÖRÖKHÖZ KAPCSOLÓDÓ ISMERETEKET. A munkaformák, a témák meghatározása elsősorban a magyar óvodapedagógusok feladata, azonban ezek összehangolt megvalósítása, az angol és a magyar pedagógusok együttes munkájának köszönhető.

A program célja:

A BGC Angol Óvodai Program célja az észrevétlen, játékos, kötöttségektől mentes, felszabadult nyelvelsajátítás megvalósítása.
A kisgyermekkori nyelvtanítás során nem a tudatos nyelvhasználatot, nyelvi szabályok használatát magába foglaló nyelvoktatást alkalmazzuk, hanem a spontán, az anyanyelv elsajátításához hasonló tanulási folyamatot. Az így megszerzett nyelvtudás készségszinten gyarapodik az óvodás évek alatt, és életre szóló útravalóul szolgál.
Végső célunk, hogy a programban résztvevő gyerekek életformaként, az őket érintő hétköznapi témákon, élethelyzeteken keresztül, játékosan tudják elsajátítani az angol nyelvet.
Természetesen fontos tartjuk azt is, hogy a szülők megismerjék a programot és aktív részesei lehessenek gyermekük nyelvi fejlődésének.
Ennek érdekében:
– a BGC program angol anyanyelvi lektorai és a program szakmai vezetője részt vesznek a tematikus szülői értekezleten és alkalmanként az egyéni fogadóórákon,

– a szülők havi rendszerességgel kapják kézhez a lektorok színes beszámolóját elektronikus hírlevél formában,
– a BGC szakmai csapata életre hívta a BGC SZÜLŐAKADÉMIA rendezvénysorozatot. A négy alkalomból álló interaktív workshop lehetőséget nyújt az érdeklődő szülők számára, hogy megismerkedjenek a BGC program sajátosságaival és bepillantást nyerjenek a nyelvelsajátítási folyamat életkornak megfelelő részleteibe a programban dolgozó szakemberek segítségével.

– a „Tippek és Ötletek” BGC ötlettár praktikus tanácsokat nyújt az idegen nyelv igény szerinti otthoni gyakorlására.

A kétnyelvű programhoz történő csatlakozás feltételei:

  • a harmadik életév betöltése az adott év augusztus 31-ig,
  • a gyermek 13. kerületi lakos vagy a szülő a kerületben dolgozik,
  • az otthon beszélt nyelv magyar vagy angol – a gyermek szükségleteit életkorának megfelelően az egyik nyelven mondatokban képes kifejezni,
  • a szülő vállalja az angol nyelvi nevelés költségtérítési díját.

Az óvodai felvétel és beiratkozás rendje

Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat Egyesített Óvoda Beiratkozás / Nyílt nap (bp13.hu)

A kétnyelvű programba való jelentkezés ugyanúgy a fenntartó által kiadott hirdetményben megadott időpontban történik online jelentkezés alapján. A felvételről az Egyesített Óvoda igazgatója jogosult dönteni. A felvétellel kapcsolatos döntésről emailen kapnak tájékoztatást az érintettek.

Jelenleg 4 tagintézményben (Pitypang, Meséskert, Gyermekkert, Gyöngyszem) érhető el a program, itt fogadjuk az óvodaköteles jelentkezőket. Jelentkezéskor, amennyiben több óvoda is megfelelne, akkor a prioritás sorrendjében jelöljék meg őket. Együttműködésüket köszönjük!

További szakmai információ az alábbi elérhetőségek egyikén érhető el: