Óvodapedagógusok: Farkas Bernadett (Detti néni), Körmendi Ágnes (Ági néni)
Dajka: Feketéné Kiss Beáta ( Bea néni)
Pedagógiai asszisztens: Molnárné Cserni Viktória (Viki néni)
A mindennapjaink rendszerint egy nagy megnyugtató öleléssel, bátorító mosollyal indulnak, így ebben az oldott, derűs légkörben a gyermekek vidámak, biztonságban érzik magukat.
Igyekszünk minden olyan információt megosztani a szülőkkel, melyekkel meggyőződhetnek arról, hogy mindent a gyermekükért teszünk, melyekből látják, hogy mik a céljaink, és mik azok a szokások, szabályok, amelyek egy közösségi élet során elengedhetetlenek. A róka csoportban a lehető legnagyobb önállóságra törekszünk, erre biztatjuk a gyerekeket és ebben a szülők segítségét is kérjük.
Az óvoda udvara, környezete sok csodát rejt, vidáman fedezzük fel minden szegletét. Futunk, csúszdázunk, homokozunk, nagyon szeretünk gereblyézni, leveleket, terméseket gyűjtögetni. Korosztálynak megfelelően szívesen töltünk időt a múzeumban, àllatkertben, bábszínházban, vàrosligetben, a közeli játszótéren, Margit-szigeten, piacon, kihasználva ezzel a vàrosunk adta színes lehetőségeket, ahol jàtékos formában megismerhetik a gyermekek környezetüket.
Csoportunk állandó kísérője Rókus,ő egy amigurumi állatka. Szívesen hazamegy a hétvègén azzal a kis rókával, akit egész héten ügyesnek vélt.
Ági néni:
Személyiségemet tekintve, jó kapcsolattermető, kreatív,nyitott, segítőkész, vidám és barátságos vagyok, könnyen megtalálom a hangot elsősorban a gyermekekkel, de a felnőttekkel is egyaránt. Nevelési attitűdömet tekintve, fiatalos lendülettel és rugalmasan, alkalmazkodva az egyéni gyermeki igényeket figyelembe véve vezettem eddig az óvodai csoportjaimat, ugyanakkor a következetesség híve vagyok. Nincs olyan probléma,amit ne lehetne együttes erővel megoldani.
Kedvenc idézetemmel zárnám soraimat: „A szeretet csodálatos dolog. Sosem kell elvennünk valakitől, hogy másnak is adjunk. Mindig jut belőle bőven mindenkinek.”
Detti néni:
A gyerekekkel gyorsan megtalálom a közös hangot, a fejlődésük végig követése/kísérése és az, hogy magam is részese lehetek ennek a folyamatnak erősen motivál és biztosít arról, hogy ez a nekem való hivatás. A gyerekekkel való személyes kontaktus létrehozásában figyelembe veszem az igényeiket, érzelmi állapotaikat (differenciált bánásmód alkalmazása, testi-lelki szükségletek kielégítése). Fejlesztő munkám során gondoskodom arról, hogy a gyermekek tapasztalatai változatos tevékenységformák közben gazdagodjanak.
Bea néni:
Szeretek óvodában dolgozni, gyerekek közelében lenni, segíteni nekik szükségleteik kielégítésében. A gyerekekkel, kollégákkal és szülőkkel is egyaránt kijövök. Mindig ügyelek a csoportszobai rendre és tisztaságra. A dajkai teendőim mellett mindig jut időm egy kis játékra a gyerekekkel.