Ebédbefizetés

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az óvodai 3 x-i étkezés térítési díjának befizetésére, ill. az ingyenes étkezés megrendelésére az alábbiak szerint lesz lehetőségük:

• Webes felületen hónap elejétől, adott hónap 1-jétől -kb.24-ig. (felhasználónév, jelszó mellékletként csatolva), 25-étől a hónap utolsó napjáig a rendszer lezárásra kerül.
  • A webes felület zárása után az óvodában csekket adunk, melyet a szülőknek a postán be kell fizetnie. A befizetést igazoló szelvény leadása után történik meg az étkezés megrendelése az óvodában gyermekük számára.
  • A reggel 8,30 óráig leadott pótrendelések átfutási ideje 1 nap, az ezután érkezőké 2 nap.
  • Étkezés lemondását adott nap 8,30-ig tudjuk elfogadni a következő napra.
  • A diétás ételek rendelése külön egyeztetést igényel, kizárólag szakorvosi igazolással vehető igénybe.

Az Ingyenes étkezést is meg kell rendelni, ill. lemondani, (megtehető a weben, ill. az óvodatitkárnál)

Tájékoztató az ingyenes és kedvezményes intézményi gyermekétkeztetés feltételeiről

Az 1997. évi XXXI. törvény 21.§ (1). ill.(328/2011.(XII.29.) Korm. rendelet) alapján természetbeni ellátásként a gyermek életkorának megfelelő gyermekétkeztetést kell biztosítani:

• óvodában: óvodai nevelési napokon a déli meleg főétkezést, valamint reggeli és uzsonna formájában két kisétkezést.

A gyermekétkeztetés térítésmentes óvodai nevelésben részesülő gyermek számára, ha:

• Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül (RGYK-s határozattal szükséges igazolni)
  • Tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg, vagy fogyatékos gyermeket nevelnek (Szakorvosi igazolás, magasabb összegű családi pótlék igazolás, SNI-s gyermeknél szakvéleménnyel szükséges igazolni)
  • Olyan családban él, amelyben három vagy több gyermeket nevelnek (Szülői nyilatkozatot szükséges kitölteni, 6 sz. nyomtatvány mind két oldala)
  • Olyan családban él, amelyben a szülő nyilatkozata alapján az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett összegének 130%-át: 2023.12.01-től 648,- Ft-ot. (6. sz. nyomtatvány kitöltése szükséges)
  • nevelésbe vett gyermek részére

Az ingyenes vagy kedvezményes intézményi gyermekétkeztetést gyermekenként csak egy jogcímen vehető igénybe. Ha a gyermek betegség, vagy más ok miatt nem veszi igénybe az intézményi gyermekétkeztetést, akkor azt a szülőnek le kell azt mondania az óvodában.

Minden kedves szülőtől kérjük, hogy a 6. sz. mellékleten nyilatkozzon, ha igényli az étkezési kedvezmény bármilyen formáját gyermeke részére.

Az ebédbefizetés és lemondás rendje

Kedves Szülők!

Az online befizetést, megrendelést minden hónap 01- 24-ig lehet intézni az etkeztetes.budapest13.hu honlapon az egyénileg kiosztott belépési azonosítóval és a jelszóval.     ( Az ingyenesen étkezők részére is meg tudják itt rendelni)
Az online befizetés minden hónap 01-24-ig van  nyitva,de köv.hónap 01-én mikor újra megnyitják a felületet, akkor is lehetőség van a tárgy hónap
fennmaradó időszakára is befizetni, a következő hónappal együtt.
Pl.: ha vki 24-e után lemaradt a dec-i befizetésről :  dec.01-én újra elérhető az online felület, akkor dec-re is és januárra is egyaránt be tud fizetni.

Az étkezés lemondása:
Reggel 8,30-ig lehet lemondani a következő napot/napokat.
Az aznapra szóló lemondást nem tudjuk elfogadni, mivel az ételt nem saját konyháról kapják a gyermekek.

következő napi étkezést reggel 830-ig lehet lemondani:

• – online felület

– telefonon- a 239-4509-es számon

• – üzenetrögzítőn- ugyanezen a telefonszámon

Lemondáskor  kérjük, közöljék a gyermek nevét, csoportját és a  lemondott napokat!

TÁJÉKOZTATÁS ÉTKEZÉSI TÉRÍTÉSI DÍJ VÁLTOZÁSÁRÓL

Az élelmiszer és az energia árak jelentős emelkedése miatt az óvodai közétkeztetést szolgáltatók 2024. szeptember elsejével módosították áraikat. Az önkormányzat az áremelkedés élelmiszer nyersanyagra jutó hányadának arányában az alábbiak szerint változtatta meg a térítési díj összegét.

BUDAPEST FŐVÁROS XIII. KERÜLETI ÖNKORMÁNYZAT
KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK

az étkezési térítési díj összege megállapításának szabályairól szóló 14/2024. (VI.25.) önkormányzati rendelet alapján 2024. szeptember 1-jétől alkalmazandó intézményi étkezési térítési díjak:

Étkezési térítési díj napi bruttó összege (Ft/nap)
/az árak étkezési kedvezmény nélkül értendőek

3x-i normál étkezés esetén                     3x-i diétás étkezés esetén

900 Ft/nap                                                 926 Ft/nap

Azon családok, akik jövedelmi helyzetük miatt a megemelt étkezési térítési díjat nem tudják kifizetni támogatást kérhetnek a 328/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátások és gyermekvédelmi szakellátások térítési díjáról és az igénylésükhöz felhasználható bizonyítékokról alapján. Az igényléshez a 6. sz. nyomtatvány a honlapról letölthető.