HÍREK - Felújítás – költözés 2022

Kedves Szülők!

Két év múlva lényegében egy teljesen új, emeletráépítéssel gyarapodó épületegyüttesbe költözhetnek vissza a Gyöngyszem Tagóvoda (Gyöngyösi sétány 5.) kicsinyei és pedagógusai. Hamarosan elkezdődhet ugyanis az intézmény teljes körű felújítása és jelentős bővítése, miután a képviselő-testület legutóbbi ülésén döntött a beruházás elindításáról, melynek költsége bruttó 2,9 milliárd forint. A mintegy 1400 négyzetméteres alapterületű gyermekintézmény 1981-ben épült előregyártott, vázpaneles szerkezettel. A sok tekintetben korszerűtlen óvoda jelenleg tíz csoportszobával (276 férőhellyel) működik. A 2013-ban elvégezett kisebbeken kívül más felújítás nem történt.

A kerület vonatkozó, ötéves terve alapján 2022 és 2024 között az épület teljes rekonstrukcióját fogja elvégezni. Mivel jelenlegi alapterülete alkalmatlan a korszerű működtetésre, a tervezett munkálatokkal ehhez teremtik meg a feltételeket, azaz például megtörténik a szükséges, szabvány szerinti helyiségek kialakítása, az alapterület növelése. A meglévő épület egy részét elbontják, a megtartandó fő tömbök pedig egy szinttel gyarapodnak. (A kicsinyek átköltöztetése már megtörtént a közeli Fiastyúk utcai óvodába.)

Lényeges, új elem, hogy a teljes modernizálással várhatóan az ország első smart (okos-) óvodáját is kialakítják, alkalmazkodva a XXI. század új technológiai-digitális kihívásaihoz és a kerület ezt lekövető SMART13 programjához. Az oviban az alábbi okos elemeket fogják megvalósítani:

• intelligens megoldások a családokkal történő kapcsolattartásban;
  • az épületre vonatkozó monitorozó és optimalizáló rendszerek (komplex épületfelügyelet) beépítése, összehangolt, egységes vezérléssel;
  • a kamerarendszerek kialakítása állandó, beépített helyen mobil- (hordozható) kialakítással, eseti használattal a csoportszobákban;
  • az óvoda játszó- és foglalkoztató szereinek okos eszközökkel való kiegészítése.

Mindezek sok más mellett például arra is lehetőséget adnak majd, hogy – a szülők beleegyezése mellett – a pedagógusok okos órák segítségével nyomon követhessék a gyermekek tartózkodását az intézményen belül.

2022-ben elkezdődnek a felújítási munkálatok.

Óvodánk, augusztus végén, arra az időre, amíg  a Csoda óvodánk elkészül, átköltözött a Fiastyúk 35-37. szám alatti iskola épületébe. Mindenki szívét-lelkét beletéve azon dolgozott, hogy ezt az üres épületet megtöltse élettel, otthonossá varázsolja mindenki – gyerekek, szülők, nevelők számára egyaránt.

A csoportszobáink megszépültek, ízlésesen berendezettek. A játékkuckók kialakításával lett igazán otthonos, és meleg minden szobánk! A folyosókat régi tablóképekkel, színes rajzokkal, és zöld óvodaként rengeteg virággal színesítettük. A hatalmas aula is bezöldült, felkerültek az őszi dekorációink. A mosdókat is megszépítettük, és most már a sok színes fogkefe, és fogkrém is ott várja az ovisokat. Úgy gondoljuk, hogy az óvodánk minden feltételnek megfelel ahhoz, hogy :

„ Jó legyen benne gyereknek lenni”

Mi mindent megteszünk azért, hogy ebben az időszakban, ebben az új helyzetben is a nevelő munkánk legjavát nyújtsuk, ugyan azt a színvonalas, tartalmas, sokszínű, rugalmas, nyitott, innovatív, szeretetteljes óvodát lássák itt, mint a sétányon.

Hangya csoport

Csipet – csapat