Óvodánkról

Csak fogd a kezem és vezess ,
A többit üsse kő”

(A.A. Milne : Micimackó)

Nevelőtestületünk a családokkal összhangban lévő nevelés megvalósítását tartja fontosnak.

„ A gyermek nevelése elsősorban a család joga és kötelessége, s ebben az óvodák csak kiegészítő szerepet játszanak” / Az óvodai nevelés országos alapprogramja /

Mindemellett a környezeti nevelésnek és az egészséges életmódra nevelésnek kiemelkedő szerepe van nevelési folyamatunkban. Személyes példamutatással olyan természet- és környezetbarát szemlélet megalapozására törekszünk, amely a későbbiekben is meghatározó szerepet tölt majd be gyermekeink életében.
Tagintézményünkben az életkor szerinti homogén, valamint vegyes csoportok is megtalálhatóak, ill. három csoportunk a BGC nyelviskola angol-magyar nyelvi programja szerint működik.
 Intézményünk évek óta viseli a megtisztelő „ÖRÖKÖS ZÖLD ÓVODA” és MADÁRBARÁT ÓVODA címet- ezekért a címekért folyamatosan teszünk is, a szülők segítségével és támogatásával. Óvodánk működéséhez hozzájárul „Angyalföldi Gyermekkert ” elnevezésű alapítványunk is.

Madárbarát kert

Örökös zöld óvoda cím