HÍREK - Nagyon boldog 70. születésnapot Meséskert Tagóvoda!

Boldog 70. születésnapot Meséskert Tagóvoda

Az óvoda igen hosszú utat tett meg 1954-től napjainkig. A Hegedűs Gyula utca 5. szám alatt, egy második emeleti bérlakásban alakítottak ki egy három csoportszobás lakásóvodát a kor igényeinek és lehetőségeinek megfelelően. Az intézmény a Budapest Székesfőváros XIII. Kerületi Állami második számú Napköziotthonos Óvoda nevet kapta. A lakásóvodában közel 75 gyermek számára biztosították az elhelyezést. 1978-ban kapcsolták hozzá a Szent István körút 2. alatt működő lakásóvodát.

1997-ben költözött a mostani, Kassák Lajos utcai helyszínre, ahol a nyolc óvodai csoport befogadására alkalmas épület, hatalmas zöld udvarával várta a gyerekeket.

2004-ben új nevet választott magának az intézmény, mely az óriási zöld játszóudvarra inspirált, igy lett Meséskert Óvoda, majd 2007-től a ma is ismert Budapest Főváros XIII. Kerületi Egyesített Óvoda Meséskert Tagóvodája néven folytatta működését.

A kerület folyamatos strukturális változása és fejlődése során egyre nagyobb igény lett újabb óvodai férőhelyek biztosítására és az idő múlásával az óvoda panelépülete is elavulttá vált szerkezetileg, így 2014-ben megkezdődtek a ma ismert épület építészeti újragondolásának folyamatai.

A 2015-ben elkezdődött munkálatok során a teljes régi épületet elbontották és a helyére egy 16 csoport befogadásra alkalmas passzívház óvoda épült, amely 400 gyermek befogadására alkalmas, rendelkezik több fejlesztő helységgel, sószobával és két tornatarammel. A gyönyörűen kialakított, gazdag növényzettel ellátott udvaron pedig modern játszótér található.

Ez a csodálatos utat bejárt intézmény több díjjal és címmel is rendelkezik, mint például Örökös Zöld Óvoda, Madár és Állatbarát Óvoda, Családbarát Óvoda és idén elnyerte az Év Integráló Tagóvodája címet.

A következő 70 évre kívánjuk, hogy a csoportszobáiból sose fogyjon ki a gyerekzsivaj, legyen épületük a gyermeki rácsodálkozás és kibontakozás tárháza és a kollektíva lendülete szálljon továbbra is olyan sebesen, mintha ahogy a hintát hajtják az óvodába járok gyerekek.

Nagyon boldog 70. születésnapot kívánunk Meséskert Tagóvoda!

DCIM100MEDIADJI_0014.JPG