Pedagógiai célú eszközfejlesztés

Környezeti nevelést segítő szabadtéri interaktív táblák telepítése.

A Zöld Óvoda programunk részeként, a gyermekek környezettudatos magatartását az ezzel összefüggő ismereteket bővíti.

Kiskertek kialakítása
A Zöld Óvoda programunk részeként a gyermekek ismereteket szereznek a növényekről, a termesztésről, a természetről való gondoskodás szemléletéről. Gyakorlati, tapasztalati úton sajátítják el a környezettudatos magatartás elemeit.

Játszóudvaron elhelyezett mozgásfejlesztő eszközök segítségével a gyermekek mozgásigényét széleskörűen kielégítjük, a sokféle mozgásforma gyakorlásával támogatjuk az idegrendszeri folyamataik érését és azok stabilizálódását.

Sportudvar, focipálya kialakítása, illetve felújítása

Újabb mozgásteret jelent a gyermekek sportolására, nagymozgások gyakorlására.

Tornatermi mászófal kalandpark elemekkel

A speciális tornatermi mozgásfejlesztő eszközök hangsúlyosan segítik a gyermekek egyensúlyérzékének, szem-kéz – láb koordinációjának, a koncentrációképességnek a fejlődését és az izmok erősödését.

BOSU labda mozgásfejlesztő eszköz

Fejleszti a gyerekek állóképességét, ügyességét, koordinációs és egyensúlyozó képességét. Instabilitásának köszönhetően a koncentrálási képességet is nagyban elősegíti.

Pedagógiai célú egyéb eszközfejlesztések

Okoskocka fejlesztő játékcsalád
Komplex eszközrendszer a gyermekek mentális képességeinek maximális kibontakoztatásához.

Plukkido
Együttműködést, játékos és pozitív gyermeknevelést segítő motivációs táblajátékok.

Hangerő jelzőlámpa
A csoportban mért hangerőhöz tartozó jelzéssel a helyes hangerőhöz való alkalmazkodás elősegítésére.

Papírszínház
A pedagógusok igazi színházi élménnyé tudják változtatni a mesemondást a Papírszínház-mesékkel.

Digitális eszközfejlesztés:
Célja a 3-7 éves korosztály informatikai műveltségének megalapozása, kommunikációs kultúrájának fejlesztése.

Okosterem
3 tanulási célcsoportban alkalmazzák: kiemelkedő képességű gyermekek, felzárkóztatást igénylő gyermekek, valamint az iskolára való felkészítés keretében.

Bee-Bot robotok az algoritmikus gondolkodás fejlesztéséért.

Informatikai fejlesztés:

Ovipanel, online jelentkező felület az óvodai jelentkezéshez.

Elektronikus csoportnapló a pedagógiai dokumentáció digitális vezetéséhez.

Családokkal való együttműködést érintő innovációk
A gyermeki fejlődést nyomon követő eredmények írásbeli visszajelzése a szülők részére.
Egyesített Óvoda és tagóvodai honlapok.
Gyümölcsprogram bevezetése.
Szülőkkel való online kapcsolattartás, visszajelzés bevezetése.(google űrlap)

Pedagógiai célok megvalósításához rendelt helyiségek kialakítása:

Sószoba
A sós levegő belélegzése erősíti a gyermekek immunrendszerét, serkenti a légzőszervek aktivitását és a hörgők öntisztulását. Képes csökkenteni a közösségekben terjedő fertőzéses megbetegedések kialakulását. Néhány sószobában fényterápiás megoldással használják.

Alkotóműhely
Festőművész pedagógus foglalkozik a nagyobb gyermekekkel.

Meseszoba

Zeneszoba

Fénypanel

Családokkal történő együttműködés: Ovifüzet
A gyermekek már az óvódát megelőzően ismerkedhetnek a csoportjukkal és annak tárgyi és személyi légkörével.