CSOPORTOK - Napocska

Napocska csoport :: Palotakertiovoda0

Óvónénik/bácsi: Hevesi Győzőné (Zsóka) és Torba Rozália és Simon István
Dajka: Borbély Andrea

„Kerüljük a kényszert, s hagyjuk, hogy a kisgyerek örömmel tanuljon. A gyerekek játékok révén okosodnak, a kényszeres oktatás nem jut el a lelkükig.” (Platón)

Fontosnak tartjuk az összetartozás élményének erősítését, az érzelmi inteligencia  fejlesztését. Célunk  az egymásra való odafigyelés, a feltétel nélküli szeretet légkörének megteremtése. Nevelőmunkánkban hangsúlyos szerepe van a következetességnek és a szerető-gondoskodó egyéni bánásmódnak. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeknek minden nap legyen lehetőségük a szabad játékra. A szabad játék az egyetlen természetes kendőzetlen, őszinte képet adó megismerési lehetőség a gyermek egyéniségéről a személyisége formálódásának folyamatában. A  mese  kitüntetett  szerepet kap a napi tevékenységeinkben . „A legfontosabb ,amit gyermekeinknek adhatunk, a tudást  arról  hogy a világban  rend van, amelyben a jó győz, és a rossz elnyeri a büntetését. Ennek a rendnek része az is, hogy ők is hőssé válhatnak a saját életükben. Ha mesélünk évszázadok őstapasztalatát gyúrjuk a tarisznyába szánt hamuba sült pogácsába. Mesét hallgatva, a mesehős útját járva a gyerek tanul: új problémamegoldási módokat, új viselkedésmintát sajátít el.”

/Bajzáth Mária mesepedagógus/