Integráció

Óvodánkban, szakértői véleménnyel rendelkező gyermekek integrált nevelésére is lehetőség van.
A sajátos nevelési igényű,  beszédfogyatékossággal,kevert specifikus fejlődési zavarokkal, beszédmegértés(receptív) zavarával, autista, iskolai készségek nem meghatározható fejlődési zavarával, beszéd és a nyelv fejlődésének nem meghatározható zavarával, illetve kifejező (expresszív) beszéd zavarával  küzdő gyermekek együtt nevelését, a szakértői véleményben javasoltaknak megfelelően fejlesztő pedagógus és külső szakemberek segítségével látjuk el.

Elutasítjuk a hátrányos megkülönböztetést bármilyen okból, így különösen a gyermek vagy hozzátartozói bőrszíne neme, vallása, nemzeti, etnikai hovatartozása, politikai vagy más véleménye, nemzetiségi, etnikai vagy társadalmi származása, vagyoni és jövedelmi helyzete, kora, cselekvőképességének hiánya vagy korlátozottsága, születési vagy egyéb helyzete miatt. Társadalmi beilleszkedését segítjük a kiemelkedő tehetségestől a gyenge adottságúig, tekintet nélkül egyesek akadályozottságára, s az esetleg tapasztalható nagyon eltérő képességeire.
Természetesnek vesszük és értékként kezeljük a különböző, sokszínű kulturális hátteret, gondolkodásmódot,  másságot.

Célunk: harmonikus, nyugodt, biztonságot adó óvodai környezetben természetessé váljon a gyerekek között személyiségük különbözősége.

Feladatunk: inkluzív szemlélettel a különbözőséget elfogadó viselkedés és magatartás alakítása a gyermekközösségekben, ezen belül különösen a tolerancia, türelem, megértés, figyelmesség, segítőkészség, empátiás készségek alakítása.