HÍREK - 2021. A népmese hete

A projekthét meséje: A farkastanya című magyar népmese volt. A csoportokban az óvodapedagógusok, többször elmesélték a gyermekeknek a történetet.Elbábozták, dramatikus játékban elevenítettek fel egy-egy jelenetet. Záró eseményként óvodai szinten is feldolgoztuk a kiválasztott mesét.
Az udvar Meseösvényén a csoportokat, a Magyar Népmese rajzfilm zenéje indította el.
– Mozgásos játékötletek megvalósultak: “tojásgurításban”,”farkastanya meglátogatásában”, “lovas futamban”, “kacsaúsztatásban“, “tojásdobálásban”(célbadobás)
– Vizuális tevékenységben megvalósult: színezés, ujjbáb(kacsa,ló, ökör)készítése, népi motívumok “hímzése”…
Természetesen a néptánc sem maradt el (moldvai táncok), mely záróakkordként színesítette a tematikus hetünket!