HÍREK - 2022. Kihívás napja

Kihívás Napja

1982-ben Kanadából indult a Kihívás Napja, mely hamar meghonosodjon Európában és szerte a világon. Magyarországon 1991 óta tart a vetélkedés a legsportosabb címek elnyeréséért.

Az idei évben az Egyesített Óvoda is, mind a 18 tagóvodájával együtt részt vett a Kihívás Napján. A rendezvény célja, felhívni a figyelmet a mozgás fontosságára. Az oviban a gyerekek 15 perces mozgásos tevékenységek váltakozásával teljesítették a kihívást, mellyel pontokat gyűjtöttek az óvodájuk számára.

Ezen a napon reggel, már az oviba belépéskor megkezdődött a mozgás, ugyanis ugróiskola vezette az épületbe belépőket az udvarra, ahol zenés mozgással folytatódott a nap. Itt, a bátor szülők is csatlakoztak a gyermekekhez egy-egy zeneszám erejéig. Az udvaron a Kihívás kétkeréken folytatódott tovább, miközben a csoportok egymást váltogatva a tornateremben kialakított akadálypályán mutatták meg az ügyességüket.

A délelőtt zárásaként, 11 órakor mind a 18 tagóvoda együtt tornázott. Mozgott itt ma minden gyerek és felnőtt egyaránt.

Vidáman, mosolygós ezt megugrottuk együtt!