HÍREK - 2022. Szeptember 23. Gasztohős Palánták Program

Gasztohős Palánták Program 🌏(2022.09.22-23.)

A Mese Tagóvodában új Zöld programot indítottunk el a középső és nagycsoportos gyermekeknek.
Az óvodás korosztály fogékonyságát kihasználva a tevékenység során a gyermekek megtudhatták, hogy miért fontos, hogy honnan származik az étel, melyet megesznek, hogy miért lényeges a csomagolás és miért jó ha a piacon vásárolunk.
A gyerekek megismerkedhettek a hulladékszelektálással és komposztálással.
A foglalkozás interaktív módon történt, beszélgetés és mozgásos játékok váltakozásával.
A program második felében kézműveskedtünk. Minden gyermek elkészítette a saját textil bevásárló szatyrát, nyomdázás technikájának alkalmazásával.
Viktória elmondta az ovisoknak, hogy a következő családi bevásárlásra vigyék magukkal és ezt használják szüleik a nejlon zacskó helyett, mert ezzel is óvják a környezetet a felesleges hulladéktól.
Élményekkel teli délelőttöt tölthettünk el a környezettudatos magatartás formálása érdekében. Legközelebb tavasszal várjuk Vikit a Gasztrohőst, amikor is palántát fognak ültetni a gyermekek!