HÍREK - 2021. Föld Napja

Föld napja- egy nap a holnapért!

Április 22-én az időjárás is kegyes volt hozzánk, ezért az udvaron tudtuk megrendezni a Föld napja interaktív játszó délelőttöt. Mielőtt kimentünk volna a szabadba, a délelőttös óvodapedagógusok a témával kapcsolatosan meséket és verseket olvastak fel a gyerekeknek. Hét helyszínt rendeztünk be annak érdekében, hogy a gyermekek csoportonként tudjanak haladni állomásról-állomásra.
1. Virágültetés a teraszon
2. Tavaszi “táncház”
3. Szelektív hulladékgyűjtés-válogatás “Mit? Mibe?”
4. Mozgásos játékok
5. “Agytorna”: találós kérdések-kvíz
6. Vizuális- tenyérfestés
7. Földgömb labdák egyensúlyozása
A délelőtt zárásaként közösen elénekeltük a Mese óvoda indulóját, majd ezután mindenki összetaposott egy pet palackot, amit bevonuláskor egyenként bedobtak a gyerekek a SÁRGA műanyaggyűjtő kukába, a kupakot pedig a BÉKA kupakgyűjtő tárolóba. Célunk a gyermekek érzékenyítése, a környezettudatos, környezetbarát életvitel megalapozása, a problémák felismerése és kezelése életkoruknak megfelelően. Fontosnak tartjuk, hogy optimista szemléletű, a természetet kedvelő, a környezetét szerető-védő gyermekeket neveljünk.