Iskolába megyek

Kedves Szülők!

Az általános iskolai BEIRATKOZÁS időpontja: 2024.04.18 vagy 04.19.

FONTOS INFORMÁCIÓ: aki előzetesen a kréta rendszerben digitálisan beíratta gyermekét, annak is meg kell jelennie személyesen a beiratkozáson!

Köszönjük, hogy az iskolák bemutatkozását ennyien figyelemmel kísérték és részt vettek ezeken az alkalmakon!

HÍREK A KÖRNYEZŐ ISKOLÁKBÓL

Gárdonyi Géza Általános Iskola  – BCG angol nyelvű osztály információk:

Budapest, 13. kerület

Információk a jövő évi iskolakezdés kapcsán:

Online is el lehet intézni a beiratkozást?

A legtöbb tankerület oldalán már közzétették az állami általános iskolákra vonatkozó beiratkozási szabályokat, ezek szerint arra továbbra is lehetőség van, hogy a KRÉTA rendszer e-Ügyintézés felületén beírják a személyes adatokat, de több iskola azt írja, idén személyesen is el kell menni a beiratkozásra, bemutatni a személyes dokumentumok eredetijét. Érdemes ezért jó előre információt szerezni arról, hogy a kiválasztott iskolában kérik-e a személyes beiratkozást.

Hol nézhetik meg, melyik a körzetes iskola?

Ha nem tudják, melyik a lakóhelyetek szerinti körzetes iskola, használjátok az Oktatási Hivatal keresőjét. A „feladatellátás típusa” sorban az „általános iskolai körzet” sort kell kiválasztani, majd beírni a települést, megadni az utcanevet. A kereső kidobja a körzetes általános iskolát és annak adatait.

Ha több információt szeretnétek az adott általános iskoláról, egy másik – szintén az Oktatási Hivatal oldalán található – keresőt kell használni. Az iskola nevére keresve, majd a jobb oldalon lévő nagyító ikonra kattintva megnézhetitek például, hány diákot tanítanak, hány pedagógus dolgozik az iskolában, milyen eredményeket értek el a gyerekek az országos kompetenciaméréseken.

Mi történik, ha az iskola elutasítja a felvételi kérelmet?

A felvételről az adott iskola igazgatója dönt, erről írásban kell értesítenie a szülőket. A döntés ellen tizenöt napon jogszabálysértésre vagy érdeksérelemre hivatkozva jogorvoslati kérelmet lehet benyújtani, ezt már az iskola fenntartója bírálja el.