HÍREK - Vigh Szilvia az év pályakezdő pedagógusa

Kedves Szülők!

Vigh Szilvia három éve tagja a Napsugár Tagóvoda nevelőtestületének. Óvodapedagógusi pályáját is ekkor kezdte, korábban egy Interaktív multimédiás ökojátszóházban tevékenykedett, ami megalapozta szemléletét az újrahasznosítás, fenntarthatóságra nevelés és a környezetvédelem terén. Mind személyiségében, mind szakmaiságában kiemelkedő és példamutató. Munkatársai minden esetben bizalommal fordulhatnak hozzá, rendkívül segítőkész. Pedagógus attitűdje példaértékű, kommunikációját a kölcsönös megbecsülés, tisztelet, szakma iránti alázat és elkötelezettség jellemzi. Tudásvágy, folyamatos megújulás és fejlődésre vágyás van jelen a mindennapjaiban. Szerepvállalása pedagógiai feladatokban kiemelkedő, ő koordinálja óvodánkban a Zöld Óvodával kapcsolatos feladatokat. Több továbbképzésen részt vett, az ott szerzett tapasztalatokat, módszertani újdonságokat mindig megosztja pedagógus társaival. A környezeti nevelésben való jártassága kiemelkedő és hitelesen képviseli a fenntarthatóság értékrendjét. Mindezek mellett óvodánk matematikai tapasztalatszerzésen alapuló tehetségműhelyét is lelkesen vezeti.
Örömmel vállalja pályázatok megírását, illetve pályamunkák elkészítését a gyerekekkel. Több díjnyertes projekt munka is az ő nevéhez fűződik. Az idei évben gondolkodás nélkül vállalta, hogy kerületi bemutatót tartson a környezeti nevelés munkaközösség – néphagyományőrzés/Szüreti mulatság témakörben. Nagy hangsúlyt fektet a minél több érzékszerven keresztüli megtapasztalásra, az élményszerzésre. A tanulás támogatása során épít a gyermekcsoport sajátosságaira, figyelembe veszi az egyéni szükségleteket és számos saját készítésű játékot készít. Pedagógus attitűdje rendkívül ösztönző a gyermekek számára. A gyermekek nevelése érdekében teljes mértékben együttműködő a szülőkkel, pedagógus társaival és a pedagógiai munkát segítő munkatársakkal.
Vigh Szilvia értékes és megbecsült tagja „Napsugaras” közösségünknek.