Pedagógiai célú eszközfejlesztés

Innovatív fejlesztések óvodánkban

Zöld óvodával, fenntarthatóságra neveléssel összefüggő eszközfejlesztések

Kiskertek kialakítása
A Zöld Óvoda programunk részeként a gyermekek ismereteket szereznek a növényekről, a termesztésről, a természetről való gondoskodás szemléletéről. Gyakorlati, tapasztalati úton sajátítják el a környezettudatos magatartás elemeit.

Mozgásfejlesztő célú eszközök

Játszóudvaron elhelyezett mozgásfejlesztő eszközök segítségével a gyermekek mozgásigényét széleskörűen kielégítjük, a sokféle mozgásforma gyakorlásával támogatjuk az idegrendszeri folyamataik érését és azok stabilizálódását.

Sportudvar, focipálya kialakítása illetve felújítása
Újabb mozgásteret jelent a gyermekek sportolására, nagymozgások gyakorlására.

BOSU labda mozgásfejlesztő eszköz
Fejleszti a gyerekek állóképességét, ügyességét, koordinációs és egyensúlyozó képességét. Instabilitásának köszönhetően a koncentrálási képességet is nagyban elősegíti.

Mezítlábas ösvény helyett saját készítésű érzékelő “ládák” használata

Pedagógiai célú egyéb eszközfejlesztések

Okoskocka fejlesztő játékcsalád
Komplex eszközrendszer a gyermekek mentális képességeinek maximális kibontakoztatásához.

PLUKKIDO
Együttműködést, játékos és pozitív gyermeknevelést segítő motivációs táblajátékok.

Hangerő jelzőlámpa
A csoportban mért hangerőhöz tartozó jelzéssel a helyes hangerőhöz való alkalmazkodás elősegítésére.

Papírszínház
A pedagógusok igazi színházi élménnyé tudják változtatni a mesemondást a Papírszínház-mesékkel.

Digitális eszközfejlesztés
Célja a 3-7 éves korosztály informatikai műveltségének megalapozása, kommunikációs kultúrájának fejlesztése.
DIOO digitális óvodai oktató program
A képességfejlesztés, valamint tehetséggondozás során használt digitális eszköz.

BEE-BOT robotok az algoritmikus gondolkodás fejlesztéséért.

Informatikai fejlesztés
OVIPANEL, online jelentkező felület az óvodai jelentkezéshez.

ELEKTRONIKUS CSOPORTNAPLÓ a pedagógiai dokumentáció digitális vezetéséhez, óvodánkban 2021 szeptemberétől.

Pedagógusok szakmai továbbképzése – teljes nevelőtestület számára
Gergely Ildikó – Korszerű mindennapos testnevelés
EPIPEN-nel kapcsolatos tájékoztatás

Szervezetfejlesztés: időgazdálkodás, vezetői kompetenciák fejlesztése, változáskezelés – vezetői tréning

Családokkal való együttműködést érintő innovációk
A gyermeki fejlődést nyomon követő eredmények írásbeli visszajelzése a szülők részére.
Egyesített Óvoda és tagóvodai honlapok
Gyümölcsprogram bevezetése
Differenciált beszoktatás szülői tájékoztatójának elkészítése.
Szülőkkel való online kapcsolattartás, visszajelzés bevezetése.(google űrlap)