HÍREK - Tudós Óvoda lettünk!

Az ELTE Babalabor felkereste intézményünket, hogy vegyünk részt egy kutatásban, mellyel tudományos vizsgálat keretén belül szeretnék feltárni, hogy a gyermekek milyen módon fedezik fel, tanulnak a környezetükben fellelhető tárgyakról.

A vizsgálat során egy újszerű tárgyat mutatunk be a gyermekeknek, amelyben különböző funkciók vannak elrejtve (periszkóp, lámpa, sípoló, húzogatós golyó) és azt nézzük, hogy hogyan játszanak a tárggyal, és hogyan használják fel a tárggyal kapcsolatban szerzett információkat a tanulás során.

A kutatás során a gyermekek egy kísérletvezetővel játszanak együtt, aki vagy mutat egy funkciót a tárgyon, mielőtt odaadja a gyermekeknek, hogy játszanak vele, vagy hagyja a gyermekeket felfedezni a tárgyat, és amikor a gyermekek felfedeznek egy funkciót, akkor visszajelzést ad rá nekik, és hagyja, hogy játszanak vele tovább.

Mivel a kutatás megvalósult, büszkén vettük át elismerő oklevelünket, így váltunk Tudós Óvodává!