HÍREK - Téli könyvajánló

Bár tudjuk, hogy egy könyvet soha nem szabad a borítójáról megítélni, Dawn Casey Mesék télre című kötetének már a borítója is varázslatos. Kuckózzatok be a kandalló mellé ezzel a szívmelengető mesekönyvvel, és ünnepeljétek együtt a tél csodáit! Fedezzétek fel a fagyos tájakat, ismerjétek meg a havasi tündéreket, a Jegesmedvekirályt és a többi hőst a sok-sok kaland során, amelyek próbára teszik a barátság erejét.

mesek-telre

Aki olvasta már Vadadi Adrienn korábbi könyveinek valamelyikét, annak nem kell bizonygatni, hogy az óvónő-újságírónő kedves, érzékeny történeteit a szülők is örömmel lapozgatják. Vadadi Adrienn legkisebbeknek szóló ovis történetei észrevétlenül járnak körül egy-egy problémát az óvodások mindennapjain keresztül.

malna-es-misi-az-ikrek

Télen elnéptelenedik a Nádtenger, a fagyok beálltával még a vadkacsák is melegebb vidékre húzódnak. Mégis lábnyomok szelik át a tópart hóborította lankáit, amelyek nagy veszedelemről árulkodnak. A Csobogó-tó harcias patkányai mindent elsöprő támadásra készülnek a lengék ellen. A Nádtenger zöld bőrű őrzőinek új szövetségesekre van szükségük, ha meg akarják védeni otthonukat.

lengemesek

Az amerikai mesekönyvíró és illusztrátor Richard Scarry Tesz-vesz városa már a ’80-as években sem hiányozhatott egyetlen gyerekszoba könyvespolcáról sem. A sorozat azóta több kiadást is megért, és számos olyan kötete jelent meg, melyeket minden bizonnyal a mára szülővé vált egykori kisgyerekek is örömmel forgatnak majd.

tesz-vesz-varos

Pitypang és kis gazdája, Lili kedves történetei nem ismeretlenek az óvodás korosztály és szülei számára. Pásztohy Panka mesekönyvíró és illusztrátor ezúttal egy kifejezetten téli témájú történettel lepte meg kis olvasóit.

pitypang-es-a-hokutya

Lázár Ervin első meseregénye több mint ötven éve jelent meg először, és számos színházi feldolgozás mellett tévéfilm is készült belőle. Ám a történet a Kossuth-díjas író-meseíró zsenialitásának köszönhetően máig aktuális és persze megunhatatlan. A nosztalgikus történet új kiadását Buzay István illusztrálta a tőle megszokott humorral.

a-kisfiu-meg-az-oroszlanok