HÍREK - Napirendi kártyák

Hogyan működik?

• A gyerkőc a képek segítségével tudja követni a nap eseményeit: egyszerűen átlapozza ami már megvolt és látja, hogy mi következik még.
  • Reggel az elválás előtt még együtt átlapozhatjátok, sorra véve a várható eseményeket.
  • Az óvónénivel is egyeztethet a nap folyamán, hogy mi az ami már megvolt és még mi várható.

Miért működik?

Szülőként tudjuk, hogy minél kisebb a gyerek annál nagyobb szüksége van a napirendre, az ismétlődő forgatókönyvekre. A gyereknek tudnia kell, hogy mire számíthat, különös tekintettel az ismeretlen helyzetekre. A kiszámíthatóság biztonságot teremt és megnyugtatja a szorongó gyereket.

A vizuális napirend bemutatja a napi tevékenységek sorrendjét, amely kapaszkodót nyújt a kisgyermeknek ebben az eleinte kaotikusnak tűnő ovis világban!

A két legfontosabb kép az első és az utolsó. A kicsiről és a szülőről. Ez követhetővé teszi, hogy anya-apa elköszön majd az óvodai mókák és események után jön érte. Szemléletes és kézzelfogható emlékeztető anya-apa visszatérésére ami ebéd, alvás vagy uzsonna után várható.

Ezen egyszerű eszköz segítségével a stresszmentes búcsú hamarosan megszokottá válik.

És ez még nem minden:

• Elősegíti az önállóságot
  • Rendet és folytonosságot teremt
  • Segít megbirkózni a nehéz helyzettel
  • Biztonságot és fogódzókat teremt
  • A védettség érzését nyújtja
  • Csökkenti a szorongást

Sőt! Emlékeznie is könnyebb az eltelt napra hiszen megvannak a fő események amelyekhez kötheti a többi történést.

Szuper napirendi kártyákat találhat az alábbi linken: