HÍREK - Az Év Pedagógusa Díj nyertese 2022

Nagy örömmel értesültünk róla, hogy volt kollégánk és tagóvodánk vezető helyettese, Kásáné Sulyok Ágnes, elnyerte “Az Év Pedagógusa” díjat 2022-ben!

“Az első díjazott 1996 óta dolgozik pedagógusként a XIII. kerületben. Nevelőmunkáját hosszú évek óta odaadóan, kezdetben a Csupa Csoda Tagóvodában majd a Napraforgó Tagóvoda sajátosságainak, értékrendjének megtartásával végzi, végezte.
Következetes oktató – nevelő munkája párosul az innovatív pedagógusszemlélettel, így rugalmas és nyitott az új módszerek bevezetésére. Munkáját a folyamatos tanulás, szakmai, módszertani fejlődés, a képzés és az önképzés iránti igény jellemzi. Jelenleg mentorként segíti pályakezdő óvodapedagógus kollégáinkat, valamint pedagógiai asszisztenseinket. Ötleteivel, melyet saját szakmai repertoárjából merít, hozzájárul elméleti- és gyakorlati tudásuk bővítéséhez, az óvodapedagógusi szakma iránti elhivatottságuk erősítéséhez. Intézményében tagóvoda vezető helyettesi feladatokat is ellát, ezen felül, a mérés-értékelés koordinátora. Tudásával, szervező készségével lényeglátásával segíti a kiváló szakmai munka minőségének folyamatos megtartása mellett, annak fejlődését.
Csoportos óvodapedagógusként biztonságos, szeretetteljes, otthonos, oldott légkört teremt, ahol a gyerekek felszabadultan élhetik meg mindennapjaikat, mindig körül veszi őket Ágnes figyelme, minden esetben bátran, bizalommal fordulhatnak hozzá. Közvetlen kollégáival szorosan együttműködve, eredményesen valósítja meg az oktató-nevelő munkát. Fontos számára a humor, mely része pedagógiai munkájának. Elfogadó, következetes, határozott pedagógiai attitűd jellemzi mely óvodapedagógusi hivatásának alapja.
Lelkesedése, innovatív szemlélete, közvetlen személyisége, feladatvállalása meghatározó az intézmény arculatának alakításában.
A Szociális, Egészségügyi és Művelődési Bizottság döntése alapján „Az Év Pedagógusa” díj 2022. évi kitüntetettje: Kásáné Sulyok Ágnes óvodapedagógus.”