HÍREK - Nyári élet

Nyári életünk

A 2020-as évben a Hétszín Tagóvoda nyári élete másképp alakult a megszokottnál. A koronavírus járvány okozta helyzet különleges körülményeket teremtett. Az Egyesített Óvoda házirendje is változott ezáltal. A gyerekek, a szülők, a dolgozók egészsége megóvása érdekében speciális beléptetési rendszer lépett életbe. Ezen a nyáron az óvodánk nem zárt be, hasonlóan az Egyesített Óvoda intézményeihez. Aki szerette volna otthon tarthatta gyermekét és ezzel a lehetőséggel többen éltek, így a csoportok létszáma is csökkent.

A tavaszi „karantén” időszak után a gyerekek nagyon örültek egymás társaságának és élvezték a közös tevékenységeket. Változatos és kötetlen elfoglaltságok segítették a gyerekeket abban, hogy kellemesen tölthessék a nyarat az óvodában. Kiemelten fontos volt a napfürdőzés, a vizes programok szervezése, párakapu alkalmazása, sok folyadék és gyümölcs fogyasztása. Lehetőség volt kézműves tevékenységekre – festés, gyöngyfűzés, pókhálózás, színezés stb… – mindamellett sarazás, árokásás, homoképítés, biciklizés, motorozás és sporteszközök használatára is.

Nyári életünk képekben