Pedagógiai célú eszközfejlesztés

A Hétszín Tagóvodában történt innovatív fejlesztések

Zöld óvodával, fenntarthatóságra neveléssel összefüggő eszközfejlesztések

• Kiskertek kialakítása

A Zöld óvoda programunk részeként a gyermekek ismereteket szereznek a növényekről, a természetről való gondoskodás szemléletéről. Gyakorlati, tapasztalati úton sajátítják el a környezettudatos magatartás elemeit.

Mozgásfejlesztő célú eszközök

• Játszóudavaron elhelyezett mozgásfejlesztő eszközök

Segítségével a gyermekek mozgásigényét széleskörűen kielégítjük, a sokféle mozgásforma gyakorlásával támogatjuk az idegrendszeri folyamataik érését és azok stabilizálódását.

• Sportudvar, focipálya

Újabb mozgásteret jelent a gyermekek sportolására, nagymozgások gyakorlására.

• Tornatermi mászófal

A speciális tornatermi mozgásfejlesztő eszközök hangsúlyosan segítik a gyermekek egyensúlyérzékének, szem-kéz-láb koordinációjának, a koncentrációképességének a fejlődését és az izmok erősödését.

• BOSU labda

Fejleszti a gyerekek állóképességét, ügyességét és egyensúlyozó képességét. Instabilitásának köszönhetően a koncentrálási képességet is nagyban elősegíti.

Pedagógiai célú egyéb eszközfejlesztések

• Csillagtündér (Érzelmi intelligencia fejlesztés)

A Csillagtündér kipróbált, működő tapasztalaton alapuló eszközrendszer, amelyet személyes konzultációval egészítünk ki. A módszer segíti a szülőket és a gyerekeket abban, hogy megtanulják kifejezni érzelmeiket, amely hozzásegít a későbbiekben az együttműködő kommunikáció kialakításához.

• Okoskocka

Komplex eszközrendszer a gyermekek mentális képességeinek maximális kibontakozásához.

• PLUKKIDO

Együttműködést, játékos és pozitív gyermeknevelést segítő motivációs táblajátékok.

• Hangerő jelzőlámpa

A csoportban mért hangerőhöz tartozó jelzéssel a helyes hangerőhöz való alkalmazkodás elősegítésére.

• Papírszínház

A pedagógusok igazi színházi élménnyé tudják változtatni a mesemondást a Papírszínház-mesékkel.

Digitális eszközfejlesztés

– Célja a 3-7 éves korosztály informatikai műveltségének megalapozása, kommunikációs kultúrájának fejlesztése

DIOO

A DIOO a sikeres iskolakezdéshez szükséges készségeket játékosan fejlesztő eszköz; egy új, innovatív, teljes egészében magyar digitális fejlesztés. A Digitális Okosjáték Óvodásoknak (DIOO) billentyűzet és egér nélkül, érintőképernyőn irányítható program, amelyben a feladatokat hangutasítások alapján kapják a gyerekek. Az Okosjáték lehetővé teszi az óvodások iskolaérettségi szintjének mérését és a szükséges képességek erősítését.

ART INTERAKTÍV TÁBLA

BEE-BOT robotok

az algoritmus gondolkodás fejlesztéséért

Pedagógiai célok megvalósításához rendelt helyiségek kialakítása

• Sószoba

A sós levegő belélegzése erősíti a gyermekek immunrendszerét, serkenti a légzőszervek aktivitását és a hörgők öntisztulását. Képes csökkenteni a közösségekben terjedő fertőzéses megbetegedések kialakulását.

• Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely

Alkotói tér kialakítása, ahol a tér maga is a kreatív alkotási folyamat részévé válik. Az anyagok mindig szem előtt vannak a gyermekek számára, ezzel kinyitják szemüket a kreatív anyaghasználatra, az anyagok kombinálására.