CSOPORTOK - Süvöltő

Bogdánné Incze Szilvia

Fazekas Ágnes

Dadus néni: Béresné Hauberger Edina

Süvöltő csoportunk az óvoda egyik németes csoportja.

A nap folyamán mindkét nyelven kommunikálunk a gyerekekkel. A mosdóban, az öltözőben és az étkezések alatt németül beszélünk a gyerekekhez. A reggeli üdvözlés és a délutáni elköszönés nyelve is a német.

A napirendbe építettük a magyar foglalkozások mellé a németül zajló éneklést, mesélést, mozgást, mondókázást, beszéddel kísért barkácsolást. Mindketten foglalkozunk németül is a gyerekekkel.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat az óvodában, hogy életkoruknak, érdeklődésüknek, egyéni sajátosságaiknak megfelelő tevékenységformákat ajánljunk fel nekik, hogy felkészítsük őket az iskolai tanulásra, hogy bővítsük ismereteiket, segítsük személyiségük kibontakozását. Sok lehetőséget adunk tapasztalatszerzésre, kreativitásuk fejlesztésére, Nyitottak vagyunk új módszerek alkalmazására, eszközök kipróbálására.

Szeretetteljes légkört, kellemes, nyugodt körülményeket biztosítunk a csoportban. A szülőkkel, a családdal együtt, egymást kiegészítve  neveljük a gyerekeket!