HÍREK - Állatkerti örökbefogadás 2023

Már több, mint tizenhárom éve hagyomány óvodánkban, hogy egy évre örökbefogadunk egy állatot a Budapesti Állatkertben.

Az idei évben KÁ kígyó nyerte a versenyt.

Faj: Anakonda
Rend: kigyófélék
Ivar: Hím
Születési dátum: június 30.
Neve:

A világ legnagyobb tömegű kígyója. A legnagyobb ténylegesen lemért példány azonban csak 5,21 m hosszú és 97,5 kg tömegű volt.

A Zöld Anakonda a világ legnagyobb kígyója. Elsősorban éjszaka aktív nappal pedig alszik Úgy úsznak, hogy csak a szeme és orrnyílása van a víz felett, testük többi része rejtve marad a víz alatt, mivel a szeme és az orra a fejük tetején van. A zöld anakonda Dél-Amerika trópusi területein elterjedt. A lassú folyású és az állóvizeket kedveli, míg a gyors folyásúakat inkább kerüli. Szárazföldön elég lomhán mozog nagy testsúlya miatt, de a vízben alkalomadtán megdöbbentő sebességgel halad. Az anakonda elevenszülő, a nőstények akár 100 kicsit is világra hozhatnak, a 6 hónapos vemhességi idő után. A kis anakondák 70-80 centiméter hosszúak, így meglehetősen védtelenek a ragadozókkal szemben, ezért olyan gyorsan nőnek. Ezután növekedésük is lelassul, bár életük végéig tart. Táplálkozását tekintve a nagyságának megfelelő gerincesekre vadászik. Egy-egy kiadósabb falatozást követően azonban sokáig, akár több hónapig sincs szükségük újabb vadászatra. A leghosszabb koplalási időszak, amit feljegyeztek, két év volt.

Fotóját megtalálják a galériában.