HÍREK - Állatkerti örökbefogadás

Már több, mint tíz éve hagyomány óvodánkban, hogy egy évre örökbefogadunk egy állatot a Budapesti Állatkertben.

Az idei évben FIKUSZ a Zöldszárnyú arapapagáj nyerte a versenyt.

• Faj: Zöldszárnyú arapapagáj
  • Ivar: Hím
  • Születési dátum: 2000.

Igen hangos, de aki ezt elviseli, az értelmes és ragaszkodó társra lel a madár személyében. Nagytestű papagáj, Érdekes tény, hogy a zöldszárnyú ara nem vállalkozik minden évben költésre.

A trópusi esőerdőkben, ligetes erdőkben fészkel. Nevét – a különösen
párzáskor rikácsolt – aaara-ra hangokról kapta. Párjához rendkívül ragaszkodik, költési idényen kívül, a csapatos élelemszerző körútja során is szorosan mellette repül.

A zöldszárnyú ara a magkeverékből főként az olajos magvakat válogatja ki elsőnek. Természetes élőhelyén tápláléka zömét diófélék alkotják.

A zöldszárnyú ara nem vállalkozik minden évben költésre, ráadásul a fészekfosztogatások miatt egyre csökken a faj létszáma, annak ellenére, hogy tenyésztik is őket.

Testméretek: 90 cm

Tömeg: 1-1,5 kg