ÁKOMBÁKOM ÓVODA

Óvodánk három csoportos, teljesen új építésű óvoda. A XIII. kerület egy csendes, forgalomtól elzárt területén helyezkedik el, az épület alsó szintjén, működésében is elkülönülve, található a Mini manó bölcsőde.
Három, osztatlan életkorú csoportunk az emeleti szobákat használja, melyek mindegyike külön öltöző és mosdó résszel rendelkezik.

Büszkék vagyunk a színes, tágas, világos, modern, jó ízléssel berendezett, minden igényt kielégítő intézményünkre. A földszinten 60 m2-es, jól felszerelt tornaszobánk van, de külön helyet kapott az épületben a logopédia és fejlesztő pedagógus szobája, egy szülői fogadó, és az orvosi szoba is. Könyvtárt rendeztünk be a gyermekek számára a szülői fogadóban.

AKTUÁLIS

Aktuális
Puzzle darab

DÉLUTÁNI PIHENŐ ÓVODÁSKORBAN

DÉLUTÁNI PIHENŐ ÓVODÁSKORBAN Dr. Gőbel Orsolya, pedagógiai szakpszichológus: Ha aludni talán nem is szeret mindenki felnőtt korára, de abban biztosak lehetünk, hogy alvásra mindenkinek szüksége van. Minél fiatalabbak vagy idősebbek vagyunk, annál inkább. Egy kisgyermek élményekkel teli délelőttje, és az ebéd „fáradalmai” után a testnek jólesik a csend és a pihenés (minden belső folyamat ezt kívánja). Eltérően a felnőttek éber-elemző állapotú élmény-megmunkálásától,...

Puzzle darab

SZENZOMOTOROS TÚRA AZ ERDŐBEN

„Itt a gyerek csinálhat bármit, amit otthon esetleg nem. Mi ezt hagyjuk, sőt!” – Így működik egy szenzomotoros túra az erdőben   A Vissza a vadonba! ötletét Balázs hat éve álmodta meg, amely épp az egyszerűsége miatt zseniális. Túrázni viszi az ovisokat, ahol a hó, jég, sár, eső sem akadály, sőt, mind-mind fejlesztő eszközei a terapeutának. Az eredmény pedig magáért beszél. Csak egy példa a sokból: volt olyan hároméves, egyáltalán nem beszélő gyerekük,...

GALÉRIA

ZÖLD HÍREK

Puzzle darab

Állatkerti örökbefogadás 2023

Már több, mint tizenhárom éve hagyomány óvodánkban, hogy egy évre örökbefogadunk egy állatot a Budapesti Állatkertben. Az idei évben KÁ kígyó nyerte a versenyt. Faj: Anakonda Rend: kigyófélék Ivar: Hím Születési dátum: június 30. Neve: KÁ A világ legnagyobb tömegű kígyója. A legnagyobb ténylegesen lemért példány azonban csak 5,21 m hosszú és 97,5 kg tömegű volt. A Zöld Anakonda a világ legnagyobb kígyója. Elsősorban éjszaka aktív nappal pedig alszik...

Puzzle darab

Az év állatai és növényei 2023

2023 év madara A barkóscinege A tavaly nyári internetes lakossági szavazáson a legtöbb voksot a barkóscinege kapta, így idén ez a faj az év madara. Eurázsiai elterjedésű madár, Európa a faj elterjedési területének csak mintegy 15%-át teszi ki. Világállománya 1,5-3 millió pár, az európai 232-437 ezer, a hazai 5 400-6 300 pár közé becsülhető. Védett, természetvédelmi értéke 50 000 Ft. Nem vonul, egész életét a természetes és a mesterséges vizek széles nádas...

Zöld hírek

ESEMÉNYNAPTÁR