Óvodánkról

Szeresd a gyermeket, szívvel szeretettel, lelke hadd szárnyaljon, legyen boldog ember! Adj neki örömöt, békét, boldogságot, hagyd neki örökül a csodaszép világot. Aranyos Ervin

Hol találhatnak bennünket?
Óvodánk Újlipótváros központjában, a Duna és a Szent István park közelében, a RAM központ közelében, a Thurzó utcában, távol a forgalom zajától, egy zsákutcás, parkos területen található. Két hatalmas, a XXI. század követelményeihez igazodó, az EU. szabványnak megfelelő, különleges , jól felszerelt udvarral rendelkezünk. Ezek mind a gyermekek levegőzését, mind a mozgásigényük kielégítését kiválóan szolgálják. A modern, emeletes épületben, 5 vegyes életkorú csoport működik családias légkörben, melyekben együtt tevékenykedhetnek a kisebbek a nagyobbakkal, együtt játszhatnak és tölthetik el mindennapjaikat akár a testvér gyermekek is.

Mi a célunk?
Óvodánk a kompetencia alapú oktatási és nevelési program és a tevékenység központú program egyes elemeit átvéve saját programmal működik. Arra törekszünk, hogy gyermekeink  szeretetteljes légkörben a játékon, a mozgáson, különféle tevékenységeken keresztül olyan élményekhez, tapasztalatokhoz jussanak, melyek felkeltik, és ébren tartják bennük a vágyat a környező világ megismerésére, a tanulás örömének átélésére. Így válnak tájékozott, magabiztos, önálló, egészséges, az élet szépségeire fogékony emberekké és fejlődnek azon képességeik, melyek az iskolai tanuláshoz elengedhetetlenül szükségesek.

Mik az erősségeink?
Nincs két egyforma gyémánt, mindegyikben más a szépség. Nincs két egyforma gyermek, mindegyikben más az érték.” Benedek Elek
Jelmondatunk: A mozgás mindenek felett!
Két hatalmas, jól felszerelt, 21. századi udvarral rendelkezünk, illetve beltéren egy tornateremmel melyek a gyermekek mozgásigényének kielégítését kiválóan szolgálják. Kiemelten kezeljük, és nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek egyéni fejlesztésére; valamint a tehetséges gyerekek fejlesztésére. Két tehetségműhelyünk – Ficánkoló – mozgás terén kiemelkedő teljesítményt mutató gyermekeknek; Bagyolyvár – logikus gondolkodásban élen járó gyermekek számára hoztuk létre. Számukra szervezünk heti egy-egy alkalommal kiscsoportos tevékenységet, ahol pedagógusaink egyénileg is tudnak foglalkozni ezeken a területen tehetséges és motivált gyermekekkel.
Zöld Óvoda lévén a jeles napokra is nagy hangsúlyt fektetünk (Állatok Világnapja, Víz Világnapja, Föld napja, Madarak és Fák Napja). A gyerekek környezettudatos szemléletének alakítása is az egyik fő célkitűzéseink közé tartozik.

Milyen szakemebereink vannak?
Képzett, lelkes, tapasztalt innovatív szakemberek segítik gyermekeink fejlődését.

Milyen plusz lehetőségek vannak?
Térítésmentesen minden évben biztosított nagycsoportos gyermekeink számára a játékos vízhez szoktatás, francia torna, valamint a labdás torna. A középsős korosztály számára is elérhető a francia torna. A járványhelyzetre való tekintettel, jelenleg ezek a foglalkozásaink szünetelnek.

Térítés ellenében igényelehető délutáni foglalkozásokra, középsős korosztálytól lehet jelentkezni: melyek jelenleg átszervezés alatt vannak, illetve a járványhelyzetre való tekintettel,az elmúlt időszakban szüneteltek.

Milyen közös ünnepeink vannak?
Szüret
Állatok világnapja
Takarítási világnap
Márton – napi felvonulás lámpásokkal
Mikulás
Adventi – készülődés, Húsvéti készülődés
Luca napi hagyomány
Alapítványi sütivásár
Farsang
Víz világnapja
Föld napja
Egészség hét
Anyák napja
Gyermeknap
Madarak és Fák napja
Évzáró/Ballagás

Csoportjaink saját kis ünnepségei, a születésnapok.