Integráció

“Köszönet a gyerekeknek, mert csak ők képesek jobbá tenni a világot. Próbáljuk meg úgy nevelni őket, hogy büszkék lehessünk rájuk!”

Óvodánkban természetesnek vesszük és értékként kezeljük a különböző, sokszínű kulturális hátteret, gondolkodásmódot, különbözőséget.

Munkatársaimmal azon fáradozunk, hogy segítsük a gyermekek társadalmi beilleszkedését a kiemelkedő tehetségtől a gyenge adottságúig, tekintet nélkül akadályozottságukra, eltérő képességeikre.

Célunk, hogy  nyugodt, harmonikus, befogadó környezetet biztonságot nyújtsunk, mert így válhat természetessé, a gyermekek között is, személyiségük különbsége.

Feladatunk azoknak a készségeknek alakítása, melyek hozzájárulnak a különbözőséget elfogadó viselkedés kialakulásához. Ezek a fontos “varázsszavak” számunkra: a türelem, megértés, figyelmesség, segítőkészség, elfogadás. Naponta gyakoroljuk, éreztetjük ezeket!

Intézményünknek (a kerület többi tagóvodájához hasonlóan) az Alapító Okiratban meghatározott módon egyik alapfeladata a Sajátos Nevelési Igényű gyermekek integrálásának (együttnevelésének) megteremtése.

Óvodánkban szeretettel várjuk a:

mozgásszervi,

érzékszervi,

beszédfogyatékos,

egyéb pszichés fejlődési zavarral

kevert specifikus fejlődési zavarral

autista spektrumzavarral

küzdő gyermekeket.

A kerületi utazó gyógypedagógus-hálózattal hagyományosnak mondható, jól működő szakmai kapcsolatot tartunk fent, az integrációhoz szükséges személyi és tárgyi feltételekkel rendelkezünk.