HÍREK - Az év nevelőtestülete díját 2024-ben a Pöttyös Tagóvoda vehette át

Az Év nevelőtestülete díjat 2024-ben a Pöttyös Tagóvoda vehette át.

A Pöttyös Tagóvoda nevelőtestületét az elmúlt években a körülöttünk zajló folyamatos változások ellenére a belső stabilitás jellemzi. Kialakult egy olyan közös értékrend, amely összhangban van az Egyesített Óvoda céljaival, kiegészítve az intézmény egyéni arculatával.
Az évek során olyan értékeket teremtettek, olyan munkahelyi légkört alakítottak ki, ahol az igényesség, a tolerancia, egymás elfogadása és tiszteletben tartása alapvető emberi magatartás, és ez megnyilvánul a gyermekek szeretetteljes nevelésében és a munkatársi kapcsolataikban egyaránt. A szülőkkel való kommunikációjuk példaértékű és a kölcsönös tiszteleten alapul. Nevelőtestületük képes érzelmi támogatást nyújtani a nehézségek során a családoknak és egymásnak, azokban a nehéz pillanatokban, amiket az egyén, a csapat egésze átélhet.
Óvodai nevelésük jellemző sajátossága, hogy gyermekközpontú, befogadó, melynek megfelelően a gyermeki személyiség kibontakoztatásának elősegítésére törekednek és biztosítják minden gyermek számára a magas színvonalú és szeretetteljes nevelést, a meglévő hátrányok csökkentését.
Az egész munkatársi közösségük inkluzív szemlélettel rendelkezik, ami nagyban megkönnyíti a napi nehézségek gyors megbeszélését és megoldását. Jelenleg is több kiemelt figyelmet igénylő kisgyermeket integrálnak csoportjaikban. Közösségük befogadó szemléletét jellemzi, hogy teljes munkatársi közösségük támogatja a folyamatot, azonosul az integráció gondolatával. Ezt bizonyítja az autista és DOWN szindrómás gyermekeik gyors és sikeres beilleszkedése és a szülőktől kapott pozitív visszajelzések is. Az 1-es típusú cukorbeteg kisgyermekük nevelése és gondozása kiemelt felelősséggel jár, és extra terhet jelent az óvodapedagógusoknak a betegség óvodai ellátása, mégis teljes természeteséggel történik az integrálása és gondozása az óvoda mindennapi tevékenységekbe.
Díjaik, elismeréseik: Családbarát hely, Örökös Zöld Óvoda cím, Állatbarát Óvoda cím, Madárbarát Óvoda cím
Testületük tagjai fontosnak tartják a tágabb közösségi programokon való részvételt, elkötelezettek a fenntartó által kért feladatok megvalósításában, aktivitásuk példaértékű.
Az eddig felsorolt sikerek irányítója az óvoda vezetője Imre Napsugár, aki bizalommal, együttműködő támogatással, empátiával és közös gondolkodással segíti, ösztönzi és képviseli közösségét.
Az intézmény magas szintű szakmai tevékenysége, eredményei, aktivitása, lendülete, csapatként való működése elismeréseként örömmel adjuk át 2024-ben az Év nevelőtestülete Díjat a Pöttyös Tagóvoda valamennyi dolgozójának.

Lehet, hogy egy firka erről: szöveg

Forrás: