HÍREK - Állatvédelmi Témahét – 2023

Kedves Szülők!

Az idei Állatvédelmi Témahét keretein belül adománygyűjtést szerveztünk az Ürömi Állatotthon javára. Az állatotthon egyik lakója, Luna, meg is látogatott bennünket a gyermekek legnagyobb örömére.

Szavaztunk, melyik állatot fogadjuk örökbe a Fővárosi Állat-és Növénykertben. Ella, a magyar tarka szarvasmarha nyert.
A gyerekek megismerkedhettek Pitypanggal, az Afrikai Fehérhasú Törpesünnel, és megtanulhatták miért fontos, hogy ősszel fokozottan figyeljünk a Keleti Sünre, emellett megismerhették a felelős állattartás főbb elemeit.

Továbbá, hiszünk az állatvédelem-pedagógiában!

A jövő állatbarátai a mai osztálytermekben nőnek fel. Az állatvédelem-pedagógia a gyermekek számára a természettel és az állatokkal való kapcsolat mélyítését jelenti. Általuk megtanulhatjuk a fenntartható és empatikus életmód alapjait, melyekre a jövőnk épülhet. #állatvédelmi témahét #állatvédelempedagógia