HÍREK - Tavaszi kiállítás 2024.

Bogárháton
Az Nyitnikék Tagóvoda nagycsoportosai a tavaszi kiállítás megnyitóján vettek részt óvodánk aulájában. A kiállítás témája a bogarak világa, melyet két pedagógiai asszisztensünk, Bende Gyuláné (Zsuzsi néni) és Beszterczey Zsuzsanna készítettek el szívvel-lélekkel a gyermekek számára. A téma aktuális, hiszen ahogy ébred a természet, egyre több bogárral találkozhatunk környezetünkben. Azért is fontos a téma, mert a gyermekeket ezáltal a természet szeretetére, más élőlények elfogadására neveljük.
A kiállításon olyan különleges bogarakat is megfigyelhettek a gyerekek, amelyekkel a hétköznapokban kevéssé találkoznak, ilyen például a csodáspók vagy az ördögpók. A bemutató alatt szintén a témához kapcsolódó zeneműveket hallgathattak a gyerekek: Rimszkij-Korszakov: A dongó, valamint Gryllus Vilmos Szúnyog című dala szólt, melyre a gyermekek örömmel táncoltak, mozogtak. Zsuzsi néniék még egy játékkal készültek a kicsiknek, mely során bogarak hangját kellett beazonosítani, s a kiállítás végén a gyermekek gipszből kiöntött bogarakat választhattak maguknak. A gyermekek lelkesen hallgatták a beszámolót a bogarakról, érdeklődve figyelték a kiállított példányokat. A kiállítás megtekinthető az aulában, a megnyitón készült képeket Galériánkban nézhetik meg.
A kiállításon látható festmények Pálla Dóra óvodapedagógus művei.