HÍREK - Programok 2023. ősz

Kedves Szülők!

Óvodánkban a hétköznapokat nagyon sok programmal, hagyománnyal, ünneppel színesítjük. Célunk, hogy a gyermekek megismerkedjenek a néphagyományok, a mindennapi életet színesítő programok, az ünnepek szépségeivel, örömeivel.

Őszi kiállítás – Ezt használta nagymamánk a konyhában 09. 14.
Mobilitás hete 09. 11. – 09. 16.
Mihály napi vásár

Portékák színes választéka várta a családokat a csütörtöki Mihály-napi vásáron. A perec és a málnaszörp elmaradhatatlan volt, de a vásári hangulatot az élő zenés táncház, a kézműveskedés és a csillámtetoválás tették igazán teljessé!
Mindenkinek köszönjük a részvételt!☺️
09. 28.

Állatok világnapja – állatvédelmi témahét

A Nyitnikék tagóvoda 2023-ban 3. alkalommal nyerte el az „Év Állatbarát Óvodája” címet. Mindennapi munkánkat áthatja a környezet és természetbarát szemléletmód és cselekvés. Már 2022-ben is részt vettünk az első alkalommal megszervezett Állatvédelmi témahéten, mely alapfeltétele a cím elnyerésének.
2023-ban az Állatok Világnapjához (október 04.) kapcsolódóan (október 02-15. között) került megrendezésre az Állatvédelmi Témahét. Tagóvodánk is csatlakozott az országos programhoz. Ehhez kapcsolódóan minden óvodásunkat és szüleiket bevontuk olyan programokba, önkéntes munkába, amellyel közvetlen környezetünkben ismerkedhettek az állatok életmódjával, gondozásával, szükség szerint segítséget nyújthattak ellátásukba. Hiszünk az állatvédelem-pedagógiájában!
A jövő nemzedékei a mai csoportszobákban nőnek fel.
Az állatvédelem-pedagógiai a gyermekek számára a természettel és az állatokkal való kapcsolat mélyítését jelenti.
Általuk megtanulhatjuk a fenntartható és empatikus életmód alapjait, melyekre a jövőnk épülhet.
10. 04.
Művészeti hét és Gálaműsor 10. 16. – 10. 20.

Tök jó nap                                                    10. 27.

A magyar hagyományban a tök faragása a gazdasági év lezárásával összfüggő esemény. A betakarítások végeztével és a nappalok rövidülésével áll kapcsolatban. A nagyobb gyerekek faragtak töklámpásokat, amivel a kicsiket ijesztgették. A töklámpás készítését a világítással is össze lehet kapcsolni, hiszen kint már jóval korábban sötétedik.
Ennek jegyében készültek el a csoportokban a faragott töklámpások, melyek az aulában kerültek kiállításra.

Ezekről az eseményekről a képgalériában találnak képes beszámolókat!