Cím kép

Pedagógiai célú eszközfejlesztés

Udvar felújítás

A Madarász Viktor Tagóvodát (Madarász Viktor utca 3.) 2013-ban korszerűsítette és bővítette az Önkormányzat az intézmény átadásának 55. évfordulójára. Az udvar az évek során elkopott, szükségessé vált felújítása.

Az  udvarfejlesztés 2018-2019-ben két ütemben valósult meg, összesen 1800 négyzetméteren. Az udvar műfüves sportpályával bővült. Biztonságos öntött gumi-, műfű-burkolat és új készségfejlesztő, ügyességi játszóeszközök kerültek az udvarra. A füvesített területeket és a növényekkel, bokrokkal beültetett kertrészeket locsolórendszerrel telepítették. A nyári hőségre készülve új kerti zuhanyokat alakítottak ki, az udvar árnyékolását napvitorlával oldották meg.

Fotó: Óvoda játszóudvara Fotó: Óvoda játszóudvara

Fotó: Óvoda játszóudvara

Fotó: Óvoda játszóudvara

Sószoba

A sóterápia egy olyan eljárás, mellyel természetes módon kezelhetjük a légúti és allergiás megbetegedéseket, enyhíthetjük a tüneteket, és ami még fontosabb, rendszeres használatával meg is előzhetjük őket.

A sóterápiás és relaxációs helyiségek kialakítása során a világ két legértékesebb sóját használjuk.

A különleges gyógyító hatásáról ismert PARAJDI SÓT és HIMALAYA SÓT prevenciós céllal használjuk.

A parajdi farácsos szerkezetű sófal/sószoba tartószerkezete I. osztályú, szárított, megmunkált fenyőfa rácsozattal készült, mögé tenyérnyi méretű parajdi kősó darabkák kerültek beépítésre.

Himalája sótéglák megvilágításával a színterápia nyugtató és stresszoldó hatása érvényesül. Ennek köszönhetően rövid idő alatt csökkenhetnek a hiperaktív gyerekek koncentrációs- és alvászavarai.

A sóhomokozó a gyermekek részére kialakított speciális „játszótér”, ahol játszva gyógyulhatnak, erősíthetik immunrendszerüket. Mondókázás, verselés, mesehallgatás, közben észrevétlenül lélegzik be a ventilációs rendszerrel a levegőbe jutatott sórészecskéket.

Gyermekeink délelőtt, mikrocsoportos tevékenységekben veszik birtokba a sószobát.

Fotó: Sószoba Fotó: Sószoba

 

 

 

 

 

 

 

BOSU labda

Ideális sportszer a mindennapi mozgáshoz, melyen ülve, állva, fekve, hasalva, vagy térdelve egyensúlyozva lehet végezni a gyakorlatokat.

Fejleszti a gyermek állóképességét, ügyességét, koordinációs és egyensúlyozó képességét.

Fokozza a hajlékonyságot, az ízületi mozgékonyságot, instabilitásának köszönhetően a koncentrálási képességet is nagyban elősegíti. Szerepet játszik a gerinc stabilitásában.

Izgalmassá varázsolhatjuk vele a mindennapokat, a szabad játéktevékenységeket.

Mókás eszköz a gyerekeknek.

Fotó: Bosu labda

 

DIOO

Interaktív, egyszerű, látványos, izgalmas és játszva fejleszt!

Ez a DIOO, azaz a Digitális OkosJáték Óvodásoknak.

Nem korlátok nélküli játék a világhálón, hanem egy olyan magyar innováció, amely versenyképessé teszi a felnövekvő generációt azáltal, hogy személyre szabottan és egyénileg fejleszt.

Fotó: DIOO

 

Okoskocka

Az Okoskocka fejlesztő eszközcsalád célja:

– a 3-10 éves gyermek mentális képességeinek maximális kibontakoztatása

– az iskolai tanulást (olvasás, írás, számolás) megalapozó képességek fejlesztése

– a tanulási nehézségek megelőzése, felzárkóztatás

– tehetségfelismerés és a tehetséggondozás segítése

 

Fotó: Okoskocka

 

Udvarbővítés, sportudvar kialakítása

2017-ben 200 m2-rel bővült udvarunk, amelyen sportudvar kerület kialakításra. Teljes felülete műfűvel borított, ahol a gyermekek nagymozgás fejlesztését tudjuk megvalósítani fogó-, futó- és labdajátékokkal. Szervezett mozgás tevekénység szabad levegőn történő megvalósítására is kiválóan alkalmas.

Természetes árnyékolását a nagy lombos fák biztosítják.

Fotó: Sportudvar

 

Plukkido

A Plukkido fejlesztőjáték segítségével játékosan, mesébe  ágyazva történik a képességfejlesztés   – empátia, problémamegoldó képesség, viselkedési problémák kezelése, szabálytudat, önbizalom fejlesztés -, amely személyre szabható, rugalmasan alakítható.

Fotó: Plukkido

 

Hangerő jelző lámpa

A közúti jelzőlámpához hasonlóan három fényjelzéssel lehet a csoportszobában lévő „hangforgalmat” irányítani.

Fotó: Hangerő jelző lámpa

 

Bee Bot

 A Bee-Bot padlórobot olyan programozható robotikai eszköz, amely kiválóan alkalmas a gyermekek motiválására és komplex kompetenciafejlesztésre (algoritmikus gondolkodás, problémamegoldás, kreativitásfejlesztés) egyaránt. Összekapcsolja a képességfejlesztést és az informatikát.

Fotó: Bee Bot

 

Csillagtündér

A „Csillagtündér” módszer segíti a gyermekeket abban, hogy megtanulják kifejezni érzelmeiket, amely hozzásegít a későbbiekben az együttműködő kommunikáció kialakításához. A program a gyermekek számára könnyen kezelhető, motiváló eszközökkel dolgozik.

 

Muffy hallásvédő fültok

A Muffy fültok használata az óvodai környezetben segít csökkenteni a zajterhelést, és hozzájárul a nyugodtabb, koncentráltabb légkörhöz. Emellett megelőzi a zaj okozta stresszt, ami javítja a gyermekek komfortérzetét és tanulási képességeit. Az eszköz jelenléte különösen nagy segítség azoknak a gyermekeknek, akiknél szenzoros érzékenység merül fel.