HÍREK - Az Év legaktívabb nevelőtestülete 2022-ben

Az Év legaktívabb nevelőtestülete 2022-ben az Angyalkert Tagóvoda

Az Angyalkert Tagóvoda alkalmazotti közössége 18 főből áll. Közösségükre példaértékű összetartás, csapatszellem, együttműködés, elfogadás jellemző. Munkatársaik a gyermeki személyiséget tisztelő, befogadó, empatikus, szeretetteljes nevelői attitűddel viszonyulnak az intézményükbe járó gyermekekhez és családokhoz. Mindenkor törekednek a családias, az otthoni nevelést kiegészítő és segítő óvodai légkör megteremtésére.
A folyamatos fejlődés igénye és az innováció jellemzi leginkább szakmaiságukat: példa erre szakmai műhelyeik magas színvonalú működtetése, vagy a Sakkjátszótér Program adaptálása a kisebb korosztály számára. Az elhivatott szakmai munka az elmúlt években meghozta gyümölcsét: az óvoda egyre népszerűbb a kerületi családok körében.
Az intézmény külső és belső partnereivel egyaránt kölcsönös bizalmon alapuló, kiemelkedően jó együttműködő, egymást segítő kapcsolatot ápol. Legyen szó akár a szülőkkel történő online és személyes kapcsolattartásról, az Egyesített Óvoda Igazgatósággal való együttműködésről, vagy a társintézményekkel megvalósult kooperációkról, a Fenntartó által szervezett feladatokról.
Alkalmazotti közösségük több alkalommal bebizonyította szakmai és emberi elkötelezettségét, segítő hozzáállását a kerületi feladatok precíz, pontos megvalósításában.
Az Egyesített Óvoda által bevezetett szakmai innovációk aktív részesei, részt vettek az elektronikus csoportnapló fejlesztésében, a gyermeki fejlettségmérés megújításában, a tagóvodai honlapok ellenőrzésében, korszerűsítésében.
A kerület tagóvodáival kölcsönös segítségnyújtáson és szakmaiságon alapuló kapcsolatrendszert alakítottak ki: az elmúlt években két alkalommal is vendégül láttak egy-egy társintézményt felújításuk ideje alatt. A vendéglátás mindkét esetben barátsággá alakult és nagyon jó emlék, az együtt töltött időszak vendégnek és vendéglátónak egyaránt.
Az eddig felsorolt sikerek koordinátora, motorja az óvoda vezetője Terkovics Ildikó, aki bizalommal, támogatással és közös gondolkodással segíti közösségét.
Az elért eredményeikre büszkén tekintve köszönjük azt az együttműködő, emberséges, nyitott, őszinte, szakmaiságon alapuló szemléletet, melyet az Angyalkert Tagóvoda munkatársai képviselnek.
Gratulálunk az Év legaktívabb nevelőtestülete díjhoz az Angyalkert Tagóvodának.