Ünnepek, hagyományok

Hagyományok, programok

• Évente 2 alkalommal szervezünk Alapítványi rendezvényt nevezetesen a Zöld Ág családi napot, amelyre szeretettel várjuk az óvodánkba járó gyermekeket és családtagjaikat, valamint nagyon örülünk, ha egykori óvodásaink is ellátogatnak e népszerű rendezvényünkre.
  • Az adventi vásárunkat a karácsonyi ünnepet megelőző időszakban szervezzük.
  • (A járványhelyzet miatt szüneteltettük, de 2022 tavaszán sikeresen újra szerveztük a Családi napot, illetve az udvar átadásával együtt szeptemberben ismét szervezzük a közös Családi napot!)
  • Novemberben Szülői Fórumot szervezünk, – beiskolázás, iskolaérettség, törvényi változások témában  – lehetőséget adva a környező iskolák vezetőinek az intézményük bemutatására, mely segíti a szülőket az iskolaválasztásban.
  • Februárban Farsangi mulatságon búcsúztatjuk a telet.
  • A Gyermekhét izgalmas programjait június első hetében szervezik az óvodapedagógusaink. (kirándulás, sport, kulturális élmények, fagylaltozás, hajókázás, strandolás)

Ünnepek

• A Mikulás a gyermekek várva várt ünnepe, amikor a Mikulás személyesen látogat el óvodánkba, majd a csoportokban adja át a gyerekek ajándékait.
  • A karácsonyvárás időszakában az ünnepi ráhangolódást fényekkel, illatokkal, karácsonyi szépségekkel körülvéve, közösen átélt mesével, bábozással, színházi előadással, ünnepi koncerttel szeretnénk feledhetetlenné tenni a gyerekek számára.
  • Anyák napja
  • Az édesanyákat és nagymamákat személyes, megható köszöntésre várják a gyerekek.
  • A kisebbek részére az óvodapedagógusok szervezhetik az Anyák napját és az Évzárót összevonva, hogy ne terhelje a gyerekeket a készülődés.

A következő jeles napokra, “ZÖLD ÜNNEPEKRE”, világnapokra készülnek a csoportok;

• Állatok Világnapja
  • Földünkért Világnap
  • A Víz Világnapja
  • A Föld Napja
  • Madarak és Fák Napja
  • Környezetvédelmi Világnap
  • Biodiverzitás – a biológiai sokféleség napja.