Óvodánkról

Köznevelési Intézményünk a XIII. kerület kertvárosi övezetében, újépítésű lakónegyedben található. Óvodánkat 2014-ben újították fel, akadálymentesített, a szülők és a gyermekek körében közkedvelt. A pöttyös motívumok több helyen és formában is megjelennek az épület homlokzatán és belső tereiben egyaránt. Óvodánkban 3 homogén és egy vegyes csoport működik. Óvodai csoportszobáink, fejlesztő- és logopédiai helyiségeink és tornatermünk tágasak, világosak, melyek minden igényt kielégítő játékokkal felszereltek. Szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen minden csoporthoz külön öltöző és mosdó tartozik, amely elősegíti a csoport kényelmét. A gyermeki kreativitást és egyéni fejlődésüket magas színvonalú eszközellátottságunk is biztosítja. A gyermekek élmény és tapasztalatszerzésére, valamint mozgásuk fejlesztésére több eszköz, lehetőség is rendelkezésre áll, mely a szabad levegőn eltöltött időt gazdagítja, színesíti. Ezt a célt szolgálja a mászófal, gumiburkolatú labdarugó- és biciklipálya, gyerekvár, környezeti nevelést segítő szabadtéri interaktív tábla. A nyári hűsölést a kerti zuhanyzók, párakapuk és a napvitorlákkal fedett homokozók biztosítják.

Építünk a gyermekek kíváncsiságára, az őket körülvevő világ felfedezésének igényére, ezért nevelési feladataink megvalósításának szempontjából kiemelten kezeljük a közös élményekre épülő tevékenységek gyakorlását. Legfontosabb tevékenységnek a játékot tekintjük, mely a tanulási folyamat szerves része. A komplex, játékba integrált tevékenységek által biztosítjuk a gyermekek fejlesztését. Intézményünkben a pedagógiai munka projekt módszer alapján folyik. Tevékenységeink megvalósításában IKT eszközök segítenek, interaktív tábla, tabletek, projektor, laptopok és Bee-Bot robotikai eszköz. A DIOO (Digitális Okos játék Óvodásoknak) a gyermekek egyéni fejlesztését, tehetséggondozását támogatják.

Inkluzív szemléletű, integráló intézmény vagyunk, családjaink és gyermekeink számára biztosítjuk az elfogadó, befogadó környezetet. Óvodánk „Családbarát Óvoda” címmel rendelkezik. Zöld szemlélet iránti elhivatottságunk nem csak abból fakad, hogy „Örökös Zöld óvoda”, „Madárbarát” és „Állatvédő Óvoda” címeket is magunknak tudhatunk, hanem hiszünk a fenntarthatóság és a környezettudatosság szemléletének korai megismertetésében, erősítésében.

Gyermekeinkben a környezettudatos magatartásra nevelés keretén belül igényt alakítunk ki a szelektív hulladékgyűjtésre, a felelős állat-és növénygondozásra, valamint az újrahasznosításra. Óvodánkban a szeretetteljes, családias légkört erősítik, biztosítják ünnepeink, hagyományaink, szervezett programjaink, melyek a családok együttműködésével valósulnak meg. A hozzánk járó családok részére pályázatokat is szervezünk, a minőségi együtt töltött idő támogatása érdekében. Hozzánk járó gyermekeink mindennapjait változatos programokkal színesítjük, többek között színházlátogatással, bábelőadások szervezésével, élményszerző sétákkal, kirándulásokkal és vadasparki látogatásokkal. Nevelési éveink lezárásaként Pöttyös napot szervezünk, melyre szeretettel várjuk a Pöttyös családokat.