Ebédbefizetés

TÁJÉKOZTATÁS ÉTKEZÉSI TÉRÍTÉSI DÍJ VÁLTOZÁSÁRÓL

Az élelmiszer és az energia árak jelentős emelkedése miatt az óvodai közétkeztetést szolgáltatók 2023. április elsejével módosították áraikat. Az önkormányzat az áremelkedés élelmiszer nyersanyagra jutó hányadának arányában az alábbiak szerint változtatta meg a térítési díj összegét.

BUDAPEST FŐVÁROS XIII. KERÜLETI ÖNKORMÁNYZAT
KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK

az étkezési térítési díj összege megállapításának szabályairól szóló 5/2023. (II.14.) önkormányzati rendelet alapján 2023. április 1-jétől alkalmazandó intézményi étkezési térítési díjak:

Étkezési térítési díj napi bruttó összege (Ft/nap)
/az árak étkezési kedvezmény nélkül értendőe

3x-i normál étkezés esetén                     3x-i diétás étkezés esetén

751 Ft/nap                                                 773 Ft/nap

Azon családok, akik jövedelmi helyzetük miatt a megemelt étkezési térítési díjat nem tudják kifizetni támogatást kérhetnek a 328/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátások és gyermekvédelmi szakellátások térítési díjáról és az igénylésükhöz felhasználható bizonyítékokról alapján. Az igényléshez a 6. sz. nyomtatvány a honlapról letölthető.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az óvodai 3 x-i étkezés térítési díjának befizetésére, ill. az ingyenes étkezés megrendelésére az alábbiak szerint van lehetőségük:

–          Webes felületen https://etkeztetes.budapest13.hu/belepes hónap elejétől, adott hónap 24-ig. (felhasználónév, jelszó mellékletként csatolva), 25-étől a hónap utolsó napjáig a rendszer lezárásra kerül.

–          Ezt követően a tárgy hónap első napján a fizetési rendszer újra felnyitásra kerül és a tárgyhónap végéig a fizetés ismét lehetővé válik.

–          Az internetes felületen és az óvodában is minden reggel 8:30 óráig mondhatják le/rendelhetik meg a következő napi étkezést.

–          Az étkezés megrendelése és a „nem kért napok” lemondása a szülő feladata, azt hivatalból csak rendkívüli esemény bekövetkeztekor teheti meg az óvodatitkár.

–          A diétás ételek rendelése külön egyeztetést igényel és csak szakorvosi igazolással vehető igénybe.

A gyermekek ingyenes étkezésének megrendelése

–          Webes felületen hónap elejétől, adott hónap 24-ig.

–          Gyermekük hiányzásakor az ingyenes étkezést is le kell mondani.

Tájékoztató az ingyenes és kedvezményes intézményi gyermekétkeztetés feltételeiről

Az 1997. évi XXXI. törvény 21.§ (1). ill.(328/2011.(XII.29.) Korm. rendelet)alapján természetbeni ellátásként a gyermek életkorának megfelelő gyermekétkeztetést kell biztosítani:

–          óvodában: óvodai nevelési napokon a déli meleg főétkezést, valamint reggeli és uzsonna formájában két kisétkezést.

gyermekétkeztetés térítésmentes óvodai nevelésben részesülő gyermek számára, ha:

–          Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül (RGYK-s határozattal szükséges igazolni)

–          Tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg, vagy fogyatékos gyermeket nevelnek (Szakorvosi igazolás, magasabb összegű családi pótlék igazolás, SNI-s gyermeknél szakvéleménnyel szükséges igazolni)

–          Olyan családban él, amelyben három vagy több gyermeket nevelnek (Szülői nyilatkozatot szükséges kitölteni, 6 sz. nyomtatvány mind két oldala)

–          Olyan családban él, amelyben a szülő nyilatkozata alapján az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett összegének 130%-át: 200.564 Ft-ot. (6. sz. nyomtatvány kitöltése szükséges)

–          nevelésbe vett gyermek

Az ingyenes vagy kedvezményes intézményi gyermekétkeztetést gyermekenként csak egy jogcímen vehető igénybe. Ha a gyermek betegség, vagy más ok miatt nem veszi igénybe az intézményi gyermekétkeztetést, akkor azt a szülőnek le kell azt mondania az óvodában.

Minden kedves szülőtől kérjük, hogy a 6. sz. mellékleten nyilatkozzon, ha igényli az étkezési kedvezmény bármilyen formáját gyermeke részére.

Ingyenes óvodai étkezés igénybe vételéhez nyomtatvány:

6szamu-melleklet-etkezes-2 (1)