CSOPORTOK - Gyöngyfehér

Fülekiné Sipos Ágnes – óvodapedagógus

Fehér Mónika – óvodapedagógus

Barbola Henrietta – dajka

Minden gyermek egy értékes gyöngyszem! Egy hófehér lap, melyet a legszebbel és a legjobbal szeretnénk tele írni. „CSAK TISZTA FORRÁSBÓL”

A nevelésben a legfontosabb irányelvünk a pozitív példa kiemelése, a meleg, elfogadó, családias légkör biztosítása. A gyermek életkori sajátosságait figyelembe véve, a mindennapok folyamán az átgondolt szervezéssel, folyamatos napirenddel igyekszünk zökkenőmentes, nyugodt és vidám légkört megteremteni.

Az óvodai tanulás akkor jó és eredményes, ha a gyermekeink játéknak élik meg. Ezért változatos módszerekkel, játékosan gazdagítjuk, bővítjük ismereteiket, fejlesztjük képességeiket.

„A nevelésben a 3-7 éves kor sokkal fontosabb az elkövetkezendő éveknél. Az óvoda munkája nélkülözhetetlen nemcsak az egyéni, hanem a nemzetnevelés szempontjából is. A leggondosabb családi nevelés sem adhatja meg, amit az óvoda nyújt: az emberi közösségbe való beilleszkedést.” (Kodály Zoltán)