CSOPORTOK - Bíbor

Helle Ildikó – óvodapedagógus

Gröschl Antalné – óvodapedagógus

Fábián Noémi – dajka

“Tudod, ki hiszi azt, hogy mindenre képes? A gyermek. Bízik önmagában, nem érez félelmet, hisz a saját hatalmában, és megszerzi azt, amit akar. De a gyermek növekszik. És kezdi megérteni, hogy nem is olyan hatalmas, és hogy a léte másoktól függ. Akkor szeret, és elvárja, hogy a szeretete viszonzásra leljen, a vágya pedig az idő előrehaladtával egyre nő.” (Paulo Coelho)

Célunk, hogy az ide járó gyerekek szorongásmentes, önfeledt, boldog napokat töltsenek az óvodában. A Bíbor csoportos gyerekek mindegyike egyéniség és minden gyerek tehetséges valamiben.  Nagyon fontos számunkra, hogy ezt megőrizzék, mert az életben ettől lesznek erősek. Ennek támogatásához minden segítséget megadunk. Legalkalmasabb erre a művészetek eszközeinek a használata, alkalmazása, valamint a hagyományéltető nevelés szemléletmódja, mely a környezet iránti érzékenyítést elősegíti.

A zene, ének és vizuális tevékenységek során a gyerekek megtanulnak másként is „látni és hallani”. A természetes anyagokkal való kézműves tevékenységek új perspektívákat kínálnak számukra. A mozgás és játék önmagában is a legfejlesztőbb tevékenység a gyermekek számára, és ezt kiegészítjük a népi gyermekjátékok változatos lehetőségeivel. Ezekre mindig kellő időt biztosítunk.

Környezetünkkel való ismerkedést leginkább a tapasztalatszerzés és annak feldolgozásai (projekt módszer) biztosítják. A környezet iránti pozitív értékrend alakulását elősegíti a néphagyományok megismerése, a veteményeskert gondozása, termések, termények feldolgozása a korosztálynak megfelelő szinten.

Mindennapjaink elmaradhatatlan része a mese és annak feldolgozásai, mert a gyermekek fejlődéslélektanában a mesének felbecsülhetetlen szerepe van.

Munkánk során nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy gyerekek harmonikus fejlődéséhez szükséges körülményeket széles körűen megteremtsük.